Ocena kierowcy - Nissan Serena I

Silnik 2.0 16V 126KM 93kW
Rok produkcji 1994
Nissan Serena I 2.0 16V 126KM 93kW 1991-1999 - Oceń swoje auto
Inne
Zawieszenie : wymiana resoru żywicznego (znajduję się tylko w wersji 2.0 benzyna) to koszt ok 150zł, trzeba uważnie szukać, niektórzy mają wygórowane stawki sięgające nawet 500zł
Silnik : Mam auto z 94\' roku, wstawiłem silnik z dużo młodszego auta, bez problemu, plusem tego auto jest to,że bez większych zmioan było produkowane przez prawie 10 lat
Auto o aerodynamice cegły ;) jest wciąż miłe dla oka, jest zewnętrzny design odpowiada temu co oferuje, czyli mocny silnik, który bynajmniej nie służy do szaleństw, chociaż na autostradzie bez większego trudu udało mi się zamknąć budzik 180km/h Auto jest bardzo funkcjonalne (2 i 3 rząd siedzeń składa się bez wyjmowania w 2 minuty). Przemieszczam się tym autem głównie po mieście, krótki przód, mały promień skrętu, nieduże gabaryty pozwalają na komfortową jazdę po mieście jednocześnie przy możliwości zabrania kilku osób czy większego bagażu. Pozytywnie zaskakująca jest też długość całkowita auta do przestrzeni użytkowej. Bardzo sprytnie rozwiązane.
Silnik pracuje przyzwoicie, jest dość głośny, ponieważ znajduję się w kabinie pod przednimi siedzeniami. Auto jest wystarczająco dynamiczne.
Kupiłem auto przy przebiegu 180 000km,który okazał się, że był kręcony, skrzynia jest już dość wyeksploatowana, mimo to biegi wciąż dość gładko wchodzą.
m.in dzięki silnikowi, który znajduję pod pod przednimi siedzeniami auto zaskakująco dobrze trzyma się drogi. Samo zawieszenie jest twarde i czuć dość mocno wszystkie nierówności. W swojej wersji mam żywiczny resor, który oprócz tego, że nie koroduję to sprawdza się dość średnio.
Widoczność w tym aucie jest po prostu rewelacyjna, bardzo dobrze przeszklone z każdej strony. Siedzienia znajdują się wyżej niż w pozostałych vanach i można jest bardziej porównać do wysokości siedzeń w VW transporter niż np Chrysler Voyager czy Renault Espace.
Mam wersję z dodatkowym nawiewem, który wystarcza do komfortowej jazdy.
Dla kierowcy i pasażera miejsca jest wystarczająco dużo (mogę odsunąć dalej fotel niż w WV T4) w drugim rzędzie jest komfortowo dla 2 osób, w trzecim rzędzie podobnie chociaż jest już mniej miejsca na nogi. Auto mam zarejestrowane na 8 osób i korzystam z tej opcji na bardzo krótkich odcinkach. Komfortowo podróżuję się w 6 osób maksymalnie.
Mam wersję benzynową, silnik między siedzeniami jest dość głośny. Słyszałem, że wytłumienie powoduje znaczne obniżenie hałasu.
Autko nie należy do najbardziej ekonomicznych, raz tylko na trasie udało mi się zejść do 10l gazu/100km przy stałej prędkości 100km/h Standartowo pali na trasie ok 12.5litra gazu, w mieście z klimą ok 15l gazu
Stosunek jakości do ceny jest wręcz idealny. Jak to powiedział mój mechanik \"bus dla biednych\" i coś w tym jest. Cena w tym segmencie aut jest jedną z niższych, jednak w zamian otrzymujemy auto bardzo funkcjonalne i niezawodne.
To autko jeszcze nigdy poważnie mnie nie zawiodło, przeszedłem już szereg poważnych i drobnych napraw, auto odwdzięcza się jednak tym, że praktycznie nie wracam do raz naprawionej rzeczy szybciej niż jest to wymagane.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 126KM 93kW [l/100km]

13,2