Ocena kierowcy - Nissan Terrano II

Marcin, 15 lat temu
Silnik 2.7 i TDi 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Nissan Terrano II 2.7 i TDi 125KM 92kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Trudno powiedzieć... chyba ilość miejsca z tyłu.
Świetny samochód, jestem bardzo zadowolony. Moje zastrzeżenia do niego nie są na tyle istotne, żeby wpłynąć na ogólny wizerunek. Niezły w terenie, chociaż w ekstremalne sytuacje nigdy się nie pchałem. Wszędzie tam gdzie sam wjechałem, również dałem radę sam wyjechać. Jednak należy pamiętać, że dużo zależy od opon. Mimo słyszanych niepochlebnych opinii na temat fabrycznych opon, uważam, że nie są złe. Jak dla mnie w wersji 3 drzwiowej jest zdecydowanie za mały bagażnik. Pasy z tyłu blokują się. Sprawia to problemy i dyskomfort praktycznie wszystkim moim pasażerom.
Niezły, duża moc ale mógłby mieć nieco więcej momentu... Nie miał problemów z ważącą pewnie z 1,5-2 tony przyczepką.
1 i 2 moim zdaniem są zbyt \"krótkie\". Przy redukcji biegu do 2 ciężko wchodzi, podobnie wsteczny. Przydałby się 6 bieg...
Bardzo dobrze się prowadzi. Potrafi tylko trochę za bardzo tańczyć przy pokonywaniu kolein.
Duże okna, duże lusterka - nie narzekam.
Trochę za mało schowków -dlatego niższa ocena. Za to wszystko pod ręką...
Wentylacja nie jest moim zdaniem zbyt dobra, jest też stosunkowo głośna. Przy bardzo niskich temperaturach ciepło bardzo szybko ucieka z samochodu. Klimatyzacja OK, po włączeniu odczuwa się, że silnik traci moc.
Bardzo komfortowe i wygodne siedzenia z tyłu, wsiadanie kłopotliwe bo posiadam wersję 3 drzwiową. Z przodu dużo miejsca ale fotele mogłyby być wygodniejsze. Świetnym dodatkiem jest też podparcie lędźwi, niestety tylko w fotelu kierowcy.
Powyżej 120-130km/h zaczyna być głośno.
Niestety takie auto trzeba karmić... zwłaszcza jak się szybko jeździ.
Pękła mi przednia szyba - serwis wymienił na gwarancji, częste usterki w zawieszeniu, auto często wymaga regulacji zbieżności. Karoseria podatna na korozję. Parę drobiazgów z elektryką.
Właściwie nic poważnego jak dotąd się nie działo.
Nissan Terrano II