Ocena kierowcy - Nissan X-Trail I

Irek. (novadent@neostrada.pl), 15 lat temu
Silnik 2.2 Di 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Nissan X-Trail I 2.2 Di 136KM 100kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie rzucająca się w oczy stylizacja.Obszerne, ergonomiczne i wygodne wnętrze.Bagażnik może troszkę za mały ale to kwestia indywidualnej oceny. Napęd bez uwag. Hamulce ostro reagują musiałem się uczyć delikatnego traktowania. Zawieszenie bliskie przyzwoitych osobówek .Szczególnie w zakrętach.
Może trochę na wyrost ale naprawdę do codziennego użytku w terenie górzystym jesienią , zimą mokrą wiosną wydaje mi się idealnym rozwiązaniem Nie zbyt monstrualny ,a skuteczny.
"maselko" Idealny kompromis między : osiągami,elastycznością a "wyżyłowaniem". Turbina odpala od około 2000 obr/min w sposób odjazdowy.Większość przyzwoitych aut osobowych ma problem z dotrzymaniem pola.
Zbyt krótka dźwignia zmiany biegów ,co przekłada się na krótkie" wrzutki" biegów. W początkowym okresie miałem mały problem z przejściem z 5 biegu na 6. Zdarzyło się, że wskakiwała 3. Pierwszy i drugi bieg zbyt krótkie. Ale jest to konieczne ze względu na charakterystykę silnika.
Jazda w 90% po asfalcie na oponach typowo szosowych Pirelli Scorpion 215//65/16. Tryby jazdy +ESP+ABS + cuś tam + cuś tam dają możliwość dopasowania do każdych warunków jazdy i umiejętności kierowcy.
Odczuwam mały niedosyt pewności jazdy do tyłu przy ocenie odległości przez tylna szybę. Można sobie bez problemu radzić używając lusterek ale wymaga to pewnej wprawy.
Wymaga przyzwyczajenia po przejściu z innego samochodu, ale jest bardzo o.k.
5-10 minut i masz to co chcesz. Fotele podgrzewane w wersji Elegance.
O.K. Fotele powinny lepiej trzymać na boki. Wydaje mi się jednak , że zależy to od postury kierowcy. Regulowana kierownica dodaje możliwości dopasowania.
Ocena dla wymagających melomanów. Przeciętny kierowca znajdzie w tych tonach przyjemność.
7,2-8,4 oleju napędowego- średnio. Przejazd na foola Kraków - Piwniczna tam i z powrotem przez Limanową z zapiętym napędem 4x4 zużyłem 8,4 l/100km. Wymiana filtra oleju i oleju co 10-15 tysięcy kilometrów zależnie od sposobu eksploatacji.
Powinno być 4+.
Brak doświadczeń ze względu na krótki okres eksploatacji.
Brak doświadczeń ze względu na krótki okres eksploatacji.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Di 136KM 100kW [l/100km]

7,2