Lista ocen Opel Astra F Kombi 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dominik
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Skrzynia jak to w oplu. W pewnym momencie eksplaatacji nie dało sie już praktycznie w ogóle wrzucić jedynki i dwójki. Stało się to nagle i winne było złe ustawienie skrzyni na zużytej poduszce. Po wymianie poduszki problem zniknął. Jednak jest to skrzynia opla i lubi przyhaczyć - szczególnie podczas redukcji do dwójki. pozostałe biegi chodzą bez zarzutu jednak całość nie sprzyja sportowemu przerzucaniu biegów - szkrzynia jest idealnie...
~Morpheus
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Jak przystało na automat, mam spalanie podwyższone o 1 litra Pb95. Autkiem się jeździ przyjemnie, chociaż zimny potrafi szarpnąć przy zmianie biegów ... nikt jadący ze mną nie zauważa, że jedzie automatem ;) Pojawiają się tylko komentarze jak ktoś przypadkiem spojrzy na lewarek: "Ale masz dziwną skrzynię biegów ... co to ?? automat ??".
~diddy
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Skrzynia biegów jest prawidłowa. Jest nieźle zestopniowana co pozwala nieco zniwelować braki mocy silnika. Pracuje bez zarzutu i ogólnie wiadomo jak poprowadzić lewarek aby trafić we właściwy bieg. Jednak w moim przypadku haczy dwójka, szczególnie przy redukcji co powoduje niepotrzebne napięcia w relacji samochód - kierowca
~diddymos@o2.pl
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Skrzynia haczy czasem bardziej, czasem mniej ale z reguły. Ja mam problem z pierwszym i drugim biegiem. W 10 letnim golfie z podobnym przebiegiem biegi chodzą dużo lepiej
~oliwek
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Czasem ciezko wchodzi 1, a przy przeciagnieciu na 1 do wysokich obrotow czasami problem z szybkim wrzuceniem 2, ale to podobno normalne w oplu z tymi dwoma biegami
~Damian El
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Z niewiadomych przyczyn juz w drugiej skrzyni mam problem z wbiciem dwójki, prócz tego poprawnie
~cyfra
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
biegi w górę nieżle, w korku z 2 na 1 czasami problemy i potrzeba całkowitego zatrzymania kół
~Marek Góral
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
standard w astrze (lubi się raz na jakiś czas przykleszczyć - na szczęście ledwo wyczuwalne pod ręką)
~Adam z Forda na OPLA
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
skrzynia bez zarzutów, sztywne przełożenia odpowiadają mi jak najbardziej.
~marta marta9101@op.pl
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
biegi wchodz znakomicie trzeba tylko wymienic olej w skrzyni biegow
Opel Astra F Kombi