Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1999
Opel Astra F Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : RDZA !!!!
Idealny samochód dla ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z samochodami i dla ludzi, który lubią sami pogrzebać przy samochodach. Większości napraw można dokonać przy pomocy prostego zestawu kluczy i młotka i to pod domem
Jak na tego typu jednostkę napędową to nie jest źle, nie jest przeraźliwie głośny i do przodu jeździ, a czasem nawet do tyłu
Ze skrzynią nie miałem żadnych problemów, sprzęgło też jeszcze nie wzywa do wymiany
Samochód jest trochę miękki, ale za to dobrze amortyzuje nierówności na drogach i nie wydaje przy tym przykrych metalicznych dźwięków
Jak każde auto z tzw. Dupą wymaga wyczucia, ale po kilku parkowaniach równoległych da się świetnie samochód wyczóć
We wnętrzu wszystko jest ba swoim miejscu, niczego nie trzeba szukać, z resztą czego tu szukać, skoro w tym aucie nic nie ma.
Na początku strasznie parowały mi szyby, ale wymiana filtra kabinowego szybko i skutecznie rozwiązała ten problem.
Jestem człowiekiem o dosyć sporej posturze, więc siedzenie mam maksymalnie przesunięte do tyłu i za mną może usiąść tylko dziecko lub człowiek bez nóg
Nie wiem co jest powodem, ale przy większych prędkościach od strony pasażera słychać dosyć głośno podmuchy wiatru. Szukam gdzie może być problem, ale jak na razie nie potrafię zlokalizować źródła tej nazwijmy to usterki
Jeśli chodzi o koszty eksploatacji to są one strasznie śmieszne. Wymiana wszystkich płynów eksploatacyjnych i filtrów to koszt ok. 250 zł. Każdy sklep motoryzacyjny ma wszystkie części do tego samochodu i w większości przypadków dostępne one są od ręki. Jedyny mankament to termostat. Żeby go wymienić trzeba ściągnąć pasek rozrządu. Kupiłem samochód z niesprawnym już termostatem a rozrząd wymieniany był 6 tyś. km. wcześniej, więc musiałem znowu rozrząd wymienić. Przy niesprawnym termostacie w zimie samochód palił 15L/100KM !!!
Jeśli ktoś nie dysponuje dużym budżetem, a auto służy tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B i do tego musi przewieść coś w bagażniku(który jest dosyć spory) to lepiej trafić chyba już nie można
Jestem zadowolony z tego samochodu, tylko hipokryzja zmusiła by mnie do napisania czegoś innego. Za cenę zakupu rzędu 3800 zł nie można było trafić lepiej
Żadnych poważnych usterek nie stwierdzono

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

9,2