Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

Pozytywny, 3 lata temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra F Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 - Oceń swoje auto
Inne : W sumie ogólnie. Tyle opini jak to gnije, a sie okazuje że Astra to bardzo dobry samochód do 2000zł. Mechanika porządka, blachy porządne... no czego chcieć więcej!
Inne : W sumie to brak
Ogólnie to bardzo wdzięczne i wspaniałe samochody. Aktualnie jeżdże taką w wersji sedan i jestem bardziej niż zadowolony. Wcześniej miałem wersje kombi od 2017, którym jeździłbym do dziś i wiele dłużej gdyby baba suvem nie staranowała mi tyłka... szkoda całkowita... szkoda klasyka. Było to w roku 2018. O swoją aktualną astre dbam i myśle że zostanie ze mną już na zawsze nawet jako 2 auto jeśli zdecyduje sie kiedyś na coś innego. Tata ma jako 2 auto Astre z 1994 która równie jak moja jest w świetnym stanie mechanicznym i blacharskim. Dałem 4 gwiazdki bo wyciszenie pozostawia troche do życzenia i styki od głośników zaśniedziały co niedługo naprawie. Do tego podsufitka sie odkleja po około 20 latach w chyba każdej. Gdyby nie te wady to z ręką na sercu dałbym 5. Opinie że to gnije pewnie wzięły się od gliwickiego szmelcu który robili w ostatnich latach bo to naprawde nawet nie miało podejścia do prawdziwej niemieckiej Astry. Swoją jeżdże zarówno do pracy jak i w długie podróże. Trasy ponad 500km robi bez najmniejszego problemu. W tym roku mieliśmy jechać nią do niemiec w tą i spowrotem naraz około 2000km, lecz tamta osoba jednak została tam dłużej. Jak zrobimy tą trase to tutaj napisze jak wrażenia z podróży.
Dobra dawna niemiecka jakość, długowieczność i prostota
W wieku 22 lat wszystko chodzi gładko, 4 gwiazdki bo 1 czasem wymaga ciut większej siły. Dla porównania w astrze taty z 1994 skrzynia chodzi idealnie.
To co potrzebne od układu jezdnego. Świetnie sie prowadzi.
Wszystko dobrze jak to w niemieckim dawnym aucie, tylko musiałem pozbyć sie u zarodka pierwszych wyprysków na tylnych nadkolach więc 4 gwiazdki.
Dla mnie jako mającego 193cm kierowcy jest to idealnie wyprofilowane auto. Widze wszystko tak jak powinno sie widzieć droge. Naprawde serdecznie polecam wysokim ludziom.
5 gwiazdek. Zdecydowanie. Ten samochód jest bardzo wygodny jak już wcześniej napisałem do wszelakiej jazdy. Polecam :)
Wszystko fajnie, tylko nie wiem dlaczego w żadnej astrze (prócz wersji na rynek szwedzki) nie grzeją środkowe nawiewy. Dlatego odejme jedną gwiazdke i dam 4
Dobrze. Po prostu. Nic dodać, nic ująć.
No tutaj niestety jedna z nielicznych wad tego samochodu. Tak do 100km/h jest dobrze ale potem od 100 do 170 zaczyna być głośno. Tutaj niestety zawiedli
Super! Części tanie jak barszcz, a i tak niewiele sie w tym psuje prócz rzeczy typu zmiana oleju, klocków itp. Blacharka też dobra jak to w dawnym niemieckim samochodzie.
Idealnie. Ja za swoją dałem 1900zł i uważam że w tej cenie naprawde ciężko byłoby znaleźć coś lepszego. Jeśli poszukujesz dobrego samochodu do 2000zł to według mnie jest to oferta idealna. Tylko przestrzegam przed egzemplarzami Astra Classic. To był szmelc robiony już w Gliwicach wiele gorszej jakości niż niemieckie Astry.
Prawie idealnie. Jedyne co sie zepsuło to sterownik od nawiewu że działało tylko na 3,4 i zgnił tłumik. Myśle że w pełni zasługuje na 4 gwiazdki.
Tutaj nie mam do czego sie przyczepić. Silnik super, wszystko dobre. Nigdy nie zawodzi na ponad 500km trasach. Jeśli chodzi o poważne usterki to chyba tylko to że rdza sie wzięła już za przewody hamulcowe (oczywiście wymieniliśmy niezwłocznie wszystkie) ale myśle że nie obniży to oceny że w 21 letnim wtedy aucie jeszcze oryginalne przewody hamulcowe zardzewiały.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

Opel Astra F Sedan