Ocena kierowcy - Opel Astra F Sedan

Cezorek, ponad rok temu
Silnik 1.6 Si 100KM 74kW
Rok produkcji 1993
Opel Astra F Sedan 1.6 Si 100KM 74kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Tylko człowiek skrajnie potrzebujący pojazdu zdecyduje się na 30 letniego Opla. Zawsze podobała mi się bryła w Astrze F i w końcu ją mam. Rok jest ze mną i stwierdzam, że to świetne auto mimo upływu lat.
Bezinwazyjny, trochę chlapanie olejem, trochę przykopci, ale zawsze działa. Nie było dnia, żeby nie odpalił czy nie dowiózł mnie na miejsce. Bardzo oszczędna jednostka i nie wymaga wielu napraw mimo 30 lat pracy.
Do poruszania się po mieście, czy dojazdy do pracy świetna. Dalsza podróż o ile ktoś by zaryzykował to też nie widzę problemów. 5 bieg przy 90kmh to jakieś 2 tys obrotów.
Jest dobrze, ale moja wersja nie ma wspomagania więc ciężko kręci się kierą. Przy prędkościach powyżej 100kmh auto wydaje się uciekać z kontroli kierowcy.
Ahhh Opel... Wlew paliwa, nadkola, bagażnik, drzwi, progi l... Jedynie plus za podłogę, bo ta w miarę się trzyma.
Jest ok. Sedan ma dobrze rozmieszczone słupki i łatwo wychwycić co jest obok, lub za nami.
Dużo bajerów tu nie ma, ale schowki fajnie rozmieszczone, zamykane na kluczyk, wszystkie przyciski pod ręką. Jedyne co mi przeszkadza, to zawsze jak wychodzę z auta zahacze noga o spust otwierania maski.
Klimy nie ma, ogrzewanie działa jak należy.
Dużo miejsca. Wygodne fotele i kanapa.
Biorę pod uwagę konkurencję aut z tamtych lat. Jest dosyć cicho, jednak praca amortyzatorów jest słyszalna z tyłu dla pasażerów na kanapie.
Nie ma co się oszukiwać. Najtańsza opcja na dojazdy do pracy. Większość rzeczy zrobi się samemu z poradnikiem internetowym.
Jeśli poniżej 2 tysięcy to bajka.
Nic się nie psuje oprócz eksploatacji.
Minus za karoserię.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Si 100KM 74kW [l/100km]