Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

krzyssiek, Opel Astra 1.4 Twinport 110tys km przebiegu, 15 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : duża przestrzeń w środku i wystarczający bagażnik jak na wersje hatchback dla rodziny 3 osobowej
dobrze - tani w zakupie, stosunkowo młody rocznik za niewielkie pieniądze, części nie za drogie, leje paliwo i jeżdże, a w środu jest przestronniej niż w golfie czy fabi,
1.4 Twinport - jest ok, troche buczy dziwnie ale ten typ tak ma
dziwnie wchodzą biegi, 1 i 2 czasem ciężko ale im robi sie cieplej tym lepiej wchodzą
jak na to auto jest ok - na parkingu pod domem mam naprawde duże studzienki i wjeżdzam troche szybko ale tylko się bujam - jeszcze nie zachaczyłem ;)
dobra, brak mi tylko podwyższenia siedzenia kierowcy ale to rok projektu 98r. - no i na codzien jeżdze w pracy vanami typu Vw Caddy, Renault Kagur czy Terenówkami jak Suzuki więc jestem przyzwyczajony do szerokich lusterek i wysokiego siedziska
Tylko powyżej 100km/h robi się głośno - to jednak auto z projektu z 98 roku ..., wycieraczka tylnej szyby -= jeszcze się nie przyzwyczaiłem, na codzien jezdze służbowym skodą, wv, fordem, Renault, Pandą, Seicento, suzuki
dobrze działą ale raz mi zaparowała tylna szyba - musiałem zetrzeć na parkingu - jak były roztopy, padał deszcz a na dworzu +3 stopnie, a tak dobrze grzeje
jest wiecej niz w VW Golf,czy Skoda Fabia szczególnie z tyłu,
kiepsko - powyżej 100km/h robi się głośno, trzeba radio zgłaśniać, nowsze projekty samochodów jednak sa cichsze ale i droższe, cos za coś, porównuje z samochodami typu skoda ocatvia, vw caddy ale to zupełnie inna bajka ..., ford eskort czy renault kangur to są auta z porównywalna głośnościa w środku
trudno powiedzieć, na mieście w zimie, do pracy mam 1,5 km więc tylko zimny silnik, włączam ogrzeanie tylnej szyby aby odmrozić więc raczej ok 9-10l na trasie mniej, średnio wyszło mi w zimie 8 litrów (a na Vpower 95 z Schela ok 7!) z czego połowa na trasie więc dużo, ale ja nie jeżdżę zbyt spokojnie - na mieście pociągnę na obrotach na 3 biegu do 60 jak sie wkurze na korek czy coś, na trasie 100-130 km/h z rodziną to chyba normalnie, bez szaleństwa
chyba najlepiej wypada dlatego kupiłem - najtańszy samochód i najmłodszy a przy tym niezawodny, nie zaduzo traci przy odsprzedaży w kolejnych 4-7 latach eksploatacji, a przy tym to znaczek Opel a nie dacia, chewrolet, czy daewoo. SKoro biorą go firmy na auta firmowe zajeżdzaja to znaczy jest dobry i tani. O to chodzi - ma jeździć a nie kusic złodzieja - 4 koła, dach, w twarz nie wieje, jedzie do przodu, zlewa się w tłumie - w śrdku miejsca wiecej niż w porównywalnych auatch tej klasy
nic nie ma - na razie zrobiłem ok 1000km i zadowolony
nie stweirdziłem -