Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Wielkość bagażnika oraz cena zakupu.
Ogólnie oceniam samochód dobrze. Dla mnie duży plus to niskie koszty zakupu i eksploatacji oraz jak na razie 100% niezawodność. Natomiast minusy to: niezbyt wygodne fotele i zbyt twarde zawieszenie.
Silnik ekonomiczny o wystarczającej mocy podczas spokojnej jazdy. Trzeba się przyzwyczaić do faktu, że lepsze przyśpieszenia osiąga dopiero po przekroczeniu 3000 obr/min.
W moim samochodzie pracuje dobrze.
Precyzyjny układ kierowniczy oraz twarde zawieszenie. Sztywne zawieszenie jest plusem przy szybkiej jeździe na krętych drogach o dobrej nawierzchni. Niestety na drogach o złej nawierzchni komfort jazdy znacznie się pogarsza.
Widoczność do przodu oraz na boki jest bardzo dobra - lusterko kierowcy bez martwego pola. Widoczność do tyłu oceniam jako dobrą. Dobra widoczność i precyzyjny układ kierowniczy powodują, że autem tym lepiej manewruje się przy parkowaniu i podczas jazdy w zatłoczonych uliczkach niż Puntem, które miałem poprzednio.
Dla mnie mało komfortowe fotele o słabym bocznym trzymaniu oraz bez regulacji lędźwiowej. Mam wersję bez regulowanej kierownicy i podnoszonego siedzenia, co znacznie utrudnia ustawienie wygodnej pozycji za kierownicą dla osób, które mają problemy z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym. W tej sytuacji polecam kupić poduszkę ortopedyczną, tylko tą mniejszą. I tylko z tego powodu kupując nowe auto nie zdecydowałbym się na Astrę G.
Nie mam zastrzeżeń co do układu grzewczego i klimatyzacji.
Ilość miejsca dla kierowcy przeciętna. Dla pasażerów dobra. Duży bagażnik jak na tą klasę samochodu.
Głośno w samochodzie robi się powyżej 120 km/godz.
Zużycie paliwa zadowalające - średnie spalanie poniżej 7 l/100km. Przeglądy i naprawy są tanie pod warunkiem, że nie będziemy ich wykonywać w ASO. Osoby z zacięciem do majsterkowania wiele czynności obsługowych, jak: wymiana oleju, filtrów, świec mogą wykonać same.
Koszty eksploatacji nie są wysokie. Koszt zakupu samochodu bardzo korzystny ze względu na promocje.
Mam samochód 6,5 roku, przebieg 67000 km. Jak dotychczas wymieniałem tylko żarówki świateł mijania - H7.
Na razie żadnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,6