Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

flat532, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Dobrze sie zbiera do 100km/h , poza tym silnik pracuje fajnie
Zawieszenie : Łaczniki stabilizatora
Jak ktos nie wymaga od auta wiele , i nie podrózuje po autostradach , to na krótkich trasach jest ok. Ale ja juz chyba chcciałbym cos lepszego niz takie OK
Silnik jak na 90KM całkiem niezle , mozna nim do 120km/h w miare przyspieszac , potem juz ma problemy, ale do 185km/h idzie. Przy tej predkosci nie wspomne o spalaniu ,bo to juz jest wir. Na trasie A4 do Wrocka , mozna przelotowa poleciec 140km/h, nie polecam wiecej bo spalanie bedzie nieopłacalne
Skrzynia biegów dobra , biegi wchodzą bez zarzutów. Czasem wsteczny niechce wejsc ale to pewnie w kazdym aucie sie darza
Zawieszenie trochę miekkie, na zakrętach trochę ma się uczucie wylatywania poza zakręt , polecam dobre opony. Często wybije sie łącznik stabilizatorów i powoduje nieprzyjemne stuki ( koszt niewielki bo 40-50pln za szt. wymienić trzeba 2). Czasem na jeździe na wprost tez dziwnie sie zachowuje, ale może to kwestia przyzwyczajenia . Ogólnie , nie jestem zadowolony za zawieszenia , moze mało awaryjne , ale nie jest precyzyjne
Widoczność dobra, lusterka duże , i można je ustawić tak żeby poprawić widoczność z tyłu. Słupki przedniej szyby nie zasłaniają widoczności w sposób który byłby uciążliwy. Widoczność wiec nie najgorsza
Wygoda w samochodzie jest średnia , fotele są wręcz nie wygodne. Wszystkie przełączniki na swoim miejscu , dostęp do nich w miarę ok
W mojej astrze szyby nie parują , wiec ogrzewanie i wentylacja jest dobra . samochod szybko sie nagrzewa w zime i nie trzeba marznąc przez dluzszy czas Klimatyzacja w miare dobra, ale spotkałem sie z lepszymi w innych samochodach , wiec na kolana nie rzuci
Z przodku miejca dla pasażera i kierowcy jest sporo. Kosztem tego miejsca z tylu będzie brakować. bagażnik średniej wielkości , nie zachwyca
Do 100km/h wyciszenie ok .. potem staje sie męczące , ale znowu po kolejnych kilometrach można się przyzwyczaić ,, ale nie jest to cichy samochód
Pali duzo , nie ma co ukrywać , do tej pojemnosci silnika i mocy oraz osiągach pali znacznie powyżej tego co powinien palic na autostradzie powyzej 140km/h potrafi spokojnie wziąść 10L . na spokojniej trasie spalanie spada do min. 6,5L .. w miescie żre koło 8,5- 9L. Jadąc raz z Wrocławia do Gliwic i cisnełem ponad 170km/h , to wziął 12,5L ... także odradzam szybkiej jazdy tym samochodem
Stasunek ceny do jakosci jest dobry . Nie jest drogie jako auto ,i nie jest drogie w utrzymaniu , za wyjątkiem paliwa
Przepalają sie żarówki swiateł mijania (H7), średnio co kilka miesiecy trzeba jedna z nich wymienić. zdarzało mi sie wymienic żarówki podswietlenia tablicy regulacji wentylacji. Łączniki stabilizatorów na polskich drogach lecą co 10,000 km ,
Nie miałem poważniejszych usterek . Wymiana tłumika po 120,000k (koszt 450PLN) chyba nie jest zaskoczeniem , tarcze wymieniłem po 100,000km (tarcze + klocki = 350 PLN), tez im sie juz należało, poważniejszych awarii nie miałem w ogole

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

8,3