Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Cyngiel, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Świetne, ciche, rodzinne, bezpieczne, ekonomiczne, niewyzywające, eleganckie, trwałe (ocynk), łatwe w odsprzedaży, produkowane obecnie już u nas auto. Fajny katamaran!
Czasem elektronika pedału gazu, zwłaszcza na zimno, realizuje ze zbyt dużym opóźnieniem "komendy" prawej nogi. Jak na silnik wolnossący duży przyrost mocy i mom. obr. od ok. 4000 obr./min.- wyczuwalny "kop". w bardzo dobrych warunkach drogowych braknie Ci opon... indeks prędkości... Założyłem wtrysk sekwencyjny LPG-jeszcze cichsza i bardziej miękka praca.
dotąd jeździłem fiatami... . Fajnie chodzi sprzęgło. Nie jest głębokie jak w Corsie.
Lubię sztywne zawieszenia. pozwalają dobrze czuć auto, korzystnie wpływają na trwałość elem. ruchomych. Astra na dodatek jeszcze jeździ na zakrętach jak po szynach. Mały kąt zejścia rezultuje małą wrażliwością na boczne podmuchy. Nowatorski jak na rok prototypu rozstaw osi wśród kompaktów.
Grube słupki przednie. Ale to cena bezpieczeństwa. Świetne światła. Nieskomplikowana wym. żarówek (wyczytałem w innych źródłach).
Mam prawie 2 metry wzrostu i prawe kolano mogłoby być dalej od koła kierownicy, której niestety nie mam regulowanej. Poza tym miodzio.
Mało kiedy da się jeździć z wyłączoną dmuchawą. Na 1. i 2. biegu jest prawie niesłyszalna. Relatywnie długi czas (do 5 km) rozgrzewania od uruchomienia zimnego silnika do 80 st. Celsjusza- dla dobra silnika wtedy dopiero otwieram zawór ogrzewania. Termostat mam OK. Bez instalacji LPG też tak było. Po rozgrzaniu silnika GRZEJE JAK PIEC!
Tak dobrze, jak tylko może być w kompakcie. Porównaj skodę Octavię/VW Golf IV... ;)
Do 130 km/h bardzo dobrze, powyżej - dobrze.
Mam motocykl suzuki, więc autem nie szaleję..., choć nie jeżdżę jak aptekarz.
Jakość musi kosztować. Jak już kupisz, to przestanie boleć. Żeby tylko Gliwice trzymały standard jakości... Mój jest z Antwerpii.
Serwis przez 5 godz.(2 wizyty) nie uporał się z trzeszczącym fotelem kierowcy(reg. wys.). Sam dobrałem się do niego gdy mi ręce opadły, a tyłek ścierpł. Dałem nura z głową pod fotel, wytypowałem 2 punkty, psiknąłem WD 40 - zabieg 5 min., skuteczność 100%!, efekt kilka miesięcy bez zmian!!! Wypadające gniazdo zapalniczki (made in Italy), po wrażeniach z serwisu sam se zrobiłem... Opony Eco Continental straciły wyważenie po ok. 5 tys. km. (5 do 15 gram).
Z taką opinią się spotykałem dotąd. Nie miałem problemów, bo auto młode. PILNOWAĆ PASKA ROZRZĄDU!!! Dostępna jest na rynku dobra literatura nt. Astry II.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,1