Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW 1998-2000 (84) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 188 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~astro79
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Nie było większych awarii, posypał się alternator, cewka klimatyzacji, sprężyny wymieniłem już chyba wszystkie. Częstą usterką jest świecąca się kontrolaka airbag(choć to problem nie tylko w astrach). Rozwiązanie to zlutować na sztywno kabelki w kostce pod siedzeniem kierowcy. Jak to nie pomoże, to trzeba sprawdzić jeszcze kostkę przy poduszkach bocznych czy tam wtyczka nie za luźna (u mnie tak właśnie było).
~Zadowolony użytkownik
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Byłoby 5 gwiazdek gdyby nie drobne awarie elektryczne: zwarcie w klapie bagażnika: świecąca ciągle kontrolka podgrzewania lusterek i tylnej szyby oraz niegasnący silnik. Usterka trochę denerwuje ale raz występuje raz nie. Inna rzeczą są spalajace się żarówki z tyłu i bagażnika. Reszta, nic się nie dzieje.
~techfan77
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Samochód jest pod tym względem rewelacyjny. Wszystko jest fabryczne, a przypomnę, że auto ma 270 tys km przebiegu. Wszelkie przełączniki, wyłączniki, zamki, manetki itd. Nic się nie chce zepsuć. Z drobiazgów uszkodzeniu uległ silniczek obiegu wewnętrznego ale został naprawiony we własnym zakresie.
~fioletowy
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Nie działają za bardzo elektryczne lusterka i tylna wycieraczka. Przez swoją głupotę uszkodziłem chyba wiązkę odpowiedzialną za poduszki powietrzne (fatalny patent Opla - zainteresowani wiedzą o co chodzi...). Ogólnie spoko, tym bardziej, że części raczej nie należą do drogich.
~RobertG
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
W zasadzie bezawaryjny. Poza żarówkami, wymianą eksploatacyjną, nie sprawia żadnych problemów technicznych. Oczywiście posiadam samochód serwisowany i zadbany. To podstawa aby Astra służyła długie lata. W chwili obecnej od samego zakupu tego auta tylko tankuję i jeżdżę.
~cinekg@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Auto niezawodne, pękają jedynie plastikowe spinki tylnych nadkoli, stuki układu wydechowego. Poluzowanie przewodów elektrycznych czujnika rozrządu (sygnalizowanie uszkodzenia silnika, naprawa w serwisie-15 min poprzez wsunięcie przewodu"-" w kostkę)
~wudezet@o2.pl
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
wszystko jest ok póki działa, potem są schodzy. producent zrobił większość żarówek i tego typu drobiazgów w ten sposób, iz aby do nich sie dostac nalezy sporo sie naglowic. mniej cierpliwym i dokladnym polecam odwiedzenie serwisu
~jozek
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
1999r produkcji .Kupilem to auto w2001r mialo 42000km ,pierwsza awaria nastapila w dzien zakupu (recyrkulator spalin ).Od tego czasu minimum raz na 2miesiace auto bylo w warsztacie .KATASTROFA !!!!!!!!
~czarekop
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
nie działała zapalniczka (tzn działała ale słabo, i było to za małe napięcie żeby ładować z usb pod zapalniczkę - koszt naprawy wyniósł mnie trochę sprytu i izolacji na kabelku ;)
~Michał CK
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Jak już wcześniej wspominałem wiecznie coś lubi się nagle popsuć. A to złamie się jakiś plastik albo się coś urwie, albo się coś przepali. Trzeba mieć do tego cierpliwość.
Opel Astra G Hatchback