Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW 1998-2000 (106) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~techfan77
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Notuję każdy rachunek od zakupu auta i średnie spalanie na dystansie 150 tys km wychodzi mi 7,5L/100km. W samym mieście jak Kraków spalanie powinno się podawać w L/h a nie w L/100km - przez korki spalanie potrafi wychodzić powyżej 10L. Z kolei w trasie autostradami do Chorwacji, przy włączonej klimatyzacji, dwóch osobach i pełnym bagażniku spalanie średnie wychodzi ok 6.8-7L/100km w zależności czy prędkość na autostradach jest bliżej 120km/h...
~mk
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Ceny części są naprawdę atrakcyjne (silnik 8v części jak rozrząd pasują od Daewoo- za kompletny rozrząd dałem 130 zł). Za klocki i tarcze (komplet przód i tył) Lucasa dałem 800 zł. (można było taniej). Po 10 od produkcji wymieniłem akumulator (od nowości był oplowski), cały czas mam oryginalny wydech (niespawany, niełatany). Przykrą sprawą była naprawa klimatyzacji (u mnie spalona cewka sprężarki koszt 450 zł.), 230 zł dałem za wymiane...
~Michał_K.
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
No i tutaj pojawia się ból. Niestety diesel to to nie jest i troszkę łyknąć musi. Na trasie nawet znośnie w granicach 6-6,5 litra na setkę. A po mieście, no cóż, przy obecnych cenach paliwa chodzę piechotą, albo śmigam rowerem:) Ale w razie konieczności to i Astra dochodzi do łask, chociaż aż mnie serduch boli jak patrzę wtedy na wskazówkę poziomu paliwa:(
~astro79
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Uważam to auto za bardzo ekonomiczne. Usterek większych nie miałem. Części są tanie. Spalanie jak na benzynę i auto o takich gabarytach jest niskie. Podczas podróży do Chorwacji na odcinku 1200 km komputer pokazywał 6.2l/100km (przy czterech osobach i pełnym bagażniku).
~Karool
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Tu same pochwały jak na tę wielkość auta z takim silnikiem . Myślę , że ciężko znaleść coś ekonomiczniejszego. Jeżeli będziemy rozsądnie poruszać się w trasie spalanie spadnie i poniżej 6l , cykl mieszany 7,2-8,5L w zależności od stylu jazdy. Miasto w 10L mieści się
~RobertG
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Bardzo ekonomiczny jak na taki samochód. Jeżdżę nim służbowo ze względu na koszty paliwa. Doskonały samochód do firmy i pracy jako np. przedstawiciel. Mam drugi samochód \"limuzynę\" ale Astra wygrywa ekonomią. Dla mnie bardzo tani samochód do pracy.
~Michał CK
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Zużyie paliwka jest na przyzwoitym poziomie. No ale cóż silnik 1,6 8V nie jest zbyt wymagający, No chyba, ze ktoś lubi szybką jazdę, wówczas przy tej jednostce trzeba trzoszkę popracować, żeby go rozpędzić, a to z kolei uaktywnia wir w baku.
~bella
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
jak sie ma cieżka noge to i zuzycie wzrasta -nie wazne czy trasa czy miasto to i tak wychodzi mi 7-8/100km, a o cenach przegladow i czasie czekania szkoda gadac: fakt wszystko na razie robiłam w serwisie wiec jest strasznie drogo!
~Filip
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Pod wzgledem ekonomicznosci nie mialem przyjemnosci spotkac lepsego auta. Zero awarii a elementy ktore zwyczajnie sie zuzywaja kosztuja grosze. Klocki+tarcze+amortyzatory tyl zaplacilem 440zl.
~mariuszgrabowski@yahoo.com
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
spalanie w trasie (przy raczej ciezkiej nodze) na poziomie 7-7.5 litra. w miescie jeszcze nie testowalem (zrobilem tym samochodem 2.5tys km w 2 tygodnie... :) piewrszy przeglada przy 67tys - 1200 pln... (!)
Opel Astra G Hatchback