Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW 1998-2000 (91) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~astro79
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Skrzynia stworzona do spokojnej, płynnej jazdy w sam raz do tego silnika. Biegi wchodzą bez problemu, wsteczny trzeba czasem wysprzęglić. Przy szybszej, bardziej dynamicznej próbie zmiany biegów zdarzało mi się jednak, że nie wszedł jak należy.
~techfan77
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Skrzynia F13 produkcji Isuzu podobnie jak w większości Opli z tego okresu nie grzeszy precyzją ani kulturą pracy. II bieg czasem haczy, I bieg przy większych przebiegach nie wchodzi podczas toczenia i wymaga zatrzymania. Wymiana oleju niewiele pomogła.
~Krzysztof z Gostynia
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Cóż, biegi zmienia. Wsteczny czasami dwa razy trzeba wrzucać, ale ogólnie OK. Niestety czeka mnie raczej wymiana prowadnic/wodzików, bo gałka ma znaczny luz, i trochę ciężko już chodzi. Natomiast sprzęgło - jak na razie cisza (odpukać)
~cinekg@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Ciężko chodzący drążek, konieczność wciskania sprzęgła do oporu (inaczej zgrzyta), trudności z wrzuceniem I i II przy zimnym silniku, na mrozie II nawet zgrzyta!!! Serwis nie potrafi poradzić sobie z tą usterką.
~M.B.
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
bez uwag, precyzyjna, krótkie prowadzenie lewarka , rewelacyjnie dobrane przełozenie drugiego biegu - baaaaardzo długie - w jeździe miejskiej pozwala na prawdziwie dynamiczne wyprzedzanie
~Michał_K.
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Skrzynia zestrojona super. Biegi wczodzą bez żadnych problemów, przłożenia krótkie i szybkie. Gdyby tylko silnik był mocniejszy to auto byłoby prawie jak wyścigówka:)
~Karool
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Zbyt duży luz lewarka (wcześniejszy VW prezentował większą precyzję) . Trzeba wachlować biegami , by uzyskać dynamikę (to dla tych c chcą poszaleć).
~Rafał
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
wszystko wchodzi bardzo dobrze - co do wstecznego - myślę, że dla niektórych problemem jest obsługa pierścienia na drążku - dla mnie nie jest to problem
~wudezet@o2.pl
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
jedynie problemy z to przelaczanie z 1 na 2, ale jest na to patent, poza tym bardzo elastyczna na 4 mozna juz pojechac smialo od 40-50km/h
Dziennik kosztów dla Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
7,8
~tk
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Co kilka miesięcy muszę regulować sprzęgło bo biegi nie wchodzą delikatnie. Na szczęście mogę robić to samodzielnie bo konstrukcja jest prosta
Opel Astra G Hatchback