Lista ocen Opel Astra G Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW 1998-2000 (92) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 180 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~astro79
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Wentylacja to jedna z największych wad. Problem parowania szyb jest często spotykany w tym modelu. Też z tym walczyłem na początku. Przyczyna to mechanizm zamykający obieg wewnętrzny. Nie zawsze działa, obieg może być wyłączony na konsoli a w rzeczywistości jest otwarty. A jak jest obieg wewnętrzny włączony to szyby parują jak cholera i tylko klimatyzacja może pomóc. Trzeba sprawdzić za schowkiem pasażera nastawnik przysłony powietrza świeżego...
~M.B.
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
system wentylacji w tym aucie ma potężny mankament, jest to wada konstrukcyjna tego auta bo mój przypadek nie jest odosobniony - potwornie paruja szyby przy wilgotnej aurze, sprawę co prawda załatwia włączenie klimatyzacji ale przeciez nie każdy ją ma, wymiana filtra kabinowego nic nie dała, ktos podpowiadał mi żeby wyjąc go całkiem i to rozwiązuje kłopot - nie sprawdzałem bo mam klimę :) , jesli chodzi o ogrzewanie nie mam uwag , autko dośc...
~RobertG
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Astry mają tendencję do roszenia szyby i parowania. Klimatyzacja rozwiązuje problem. Wystarczy włączyć zwłaszcza zimą na stałe i szyba sucha. Wcześniej byłem załamany, doradzali mi wymieniać filtr pyłkowy, sprawdzać otwór pod zderzakiem, aż pewnego razu \"stary Astrowiec\" poradził mi włączyć klimę i od tamtej pory problem zażegnany. Ogrzewanie całkiem sprawne, chociaż miniona zima i 35 stopni mrozu nie dały się ogrzewaniu wykazać :)
~Michał CK
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Wentylacja w tym samochodzie to po prostu kompromitacja Opla. Całe szczęście, że jest zamontowana klima, bo inaczej w zimie czy w trakcie dużej wilgoci na zewnątrz auta nie da się jeździć. Szyby tak parują, że dmuchawa nie daje rady. Ogrzewanie tylnej szyba niesprawdza się do tego stopnia, że woda po szybie płynie strumieniami. Dostaje się za tapicerkę i w efekcie potrafi zamarznąć silnik tylnej wycieraczki.
~fioletowy
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Chyba największa bolączka Astry II... Wszystkie filtry zmienione (w tym kabinowy), a szyby i tak parują! Ustawiasz ogrzewanie na full czego efektem jest sauna w kabinie, a i tak szyby parują - boczne tylne, przednie też nie za bardzo, a przy słupkach przednich w szybie przedniej zawsze jest mgiełka - bardzo niebezpieczne na zakrętach...
~Michał_K.
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Poniewamoje autko jest wyposażone w klim, to daję 5 gwiazdek. Bez klimy nie warto się nawet łudzić, że sama dmuchawa da radę jesienią czy zimą. Niestety jest to mankament w każdym Oplu. Znam kilku użytkowników tej marki i każdy narzeka na ten element wyposażenia. Dlatego ja kupiłem z klimą. Spisuje się rewelka.
~zalma@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
auto nagrzewa się fatalnie!! Naprawdę ciepło robi sie po przejechaniu 10 km, wcześniej można liczyć na mizerne powiewy zaledwie letniego powietrza. Pod tym względem bardzo rozczarowało mnie auto. Zimą szyby z tyłu praktycznie nie odmarzaja mimo licznych kombinacji z ustawianiem nawiewów!!Klimatyzacja bez zarzutu.
~techfan77
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Dobrze, że auto ma klimatyzację, bez niej w deszczowe ciepłe dni byłaby tragedia z parowaniem szyb wewnątrz mimo, iż filtr kabinowy wymieniam regularnie i czyszczę klimatyzację. W tych autach zdarza się zablokowanie silniczka obiegu wewnętrznego ale u mnie nie ma tego problemu.
~gucio
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
wymieniłem wszystkie filtry jakie się da, a i tak podczas opadów wnętrze jest całe zaparowane! poza tym w ziemie porażka. termostat sprawny, a samochód ma problem ze złepaniem temperatury co skutkuje faktem, że długo jest dosyć zimno
~Arek
Hatchback 1.6 8V 75KM 55kW
Niektorzy narzekaja na parujace szyby - warto sprawdzic klape od obiegu wewnetrznego. U mnie silownik dzialal na odwrot i przy nawiewie na szybe wlaczal sie obieg wew. Poza tym wentulacja jest swietna.
Opel Astra G Hatchback