Ocena kierowcy - Opel Astra G Kombi

Silnik 2.0 DI 82KM 60kW
Rok produkcji 2000
Opel Astra G Kombi 2.0 DI 82KM 60kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo że ma 82 km to daje radę
Mam porównanie ze Skodą Oktacią 1. Na pewno lepiej, nic nie szwankuje, leję paliwo i jadę. Przejechałem tym samochodem przez 2,5 roku 70 tyś km i nigdy mnie nie zawiódł. Na krótkich odcinkach potrafi spalić dużo, ale w trasie jest ok. Czasami brakuje mocy przy wyprzedzaniu, ale to taki silnik. Ja jestem bardzo zadowolony, no i łańcuszek rozrządu, praktycznie bezobsługowy.
Powiem tak, co do silnika nie mam się czego doczepić, może poza mocą. Przez 2 lata przejechałem tym samochodem 70 tyś km i z silnikiem nic się nie działo. Chodzi równo. W porównaniu do Skody to jednak jest głośniej w środku. Jednak brakuje mocy. Ale wielki plus za bezawaryjność.
Biegi wchodzą ciężko. czuć wyraźny opór przy wrzucaniu biegów. Ale może to i zaleta, nigdy nie miałem sytuacji żebym nie wyczuł że bieg jest wrzucony. Ktoś kto lubi szybką jazdę musi zapomnieć o tej skrzyni, ale dla mnie jest ok.
Powiem tak, nie widzę różnicy między droższą skodą a tym oplem. Jest twarde, ale to mi odpowiada. Da się go wyczuć na szybkich zakrętach. Według mnie bardziej niż VW passata.
Do tyłu to jak w kombi, ale na lusterkach też można jeździć. W porównaniu do passata i octawii to jest podobnie
Wszystko na swoim miejscu> nie miałem żadnych problemów aby się przyzwyczaić, wręcz odwrotnie było tam gdzie miałobyć
Jak na diesla to ogrzewanie całkiem dobre. Klimatyzacja tylko manualna i przy ostatnich upałach miała problemy. Ale podobno ma schłodzić kilka stopni poniżej temperatury otoczenia. To w pełnym słońcu jej się udawało. Ale jadąc w trasie przy 30C na zewnątrz wolałbym mieć trochę chłodniej. Nie znam samochodu w tej klasie który mi to zapewni.
Nie jest to luksus. Ja jako kierowca nigdy nie narzekałem, pasażerowie też nigdy. Wysokie osoby mogą mieć problem z miejscem na nogi w tylnym rzędzie:)
Tu mogłoby być ciszej. Octavia na pompowtryskiwaczach, miałem wrażenie że tam było ciszej.
Doskonale z małym minusem> nie jest to młode auto. Spalanie średnio 7,04 według moich zapisek, nie komputera. W mieście było max 9 litrów, ale to było przy tych wielkich mrozach, gdzie do pracy miałem 3 km, a silnik się grzał.Przy przepisowej jeździe to można na trasie zejść poniżej 5. Ma trasie Łódź-Władysławowo-Łódź z klimą średnio 5,9. Pokonuję tę trasę co najmniej 2 razy w miesiącu.
Powiedziałbym że nawet bardzo dobrze,gdybym nie miał swojego zaufanego mechanika.
Przejechałem tym samochodem 70 tyś km i nic. Jedyny mankament to klimatyzacja, dokładni to chłodnica, pękła. Koszt razem z wymianą to 800 zł. Przy takim przebiegu to do zniesienia. Wymieniałem tylko elementy które się zużywają, ale to normalne w każdym samochodzie.
Tak jak pisałem wcześniej, po za chłodnicą klimatyzacji to nic. Jak kupiłem przy 160 tyś to wymieniłem amortyzatory klocki i tarcze hamulcowe i przejeździłem 70000 km i nic się nie dzieje. Do wad mogę zaliczyć centralny zamek, który nie zawsze chce otwierać tylną klapę, trzeba dwa razy nacisnąć w pilocie otwórz.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 82KM 60kW [l/100km]

6,4