Ocena kierowcy - Opel Astra G Hatchback

Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Astra G Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Korozja. Po 6 latach naprawa w ramach gwarancji - tyne nadkola. Potem rok w rok powtórne naprawy tego samego plus kolejne elementy, które zaczynały korodować.
Generalnie jestem zadowolony z tego samochodu. Udana konstrukcja, spełnił moje oczekiwania. Jedynie odporności karoserii na korozję nie mogę ocenić pozytywnie, a szczególnie skuteczności napraw wykonywanych zgodnie z procedurami GM jak mnie zapewniano. Jeszcze jedna uwaga, która nie dotyczy auta, ale jakości pracy mechaników w ASO - dobrze, że nie musieli przy tym aucie zbyt wiele robić, bo to co robili, robili byle jak.
Silnik nie sprawia żadnych problemów. W miarę cicha praca, ekonomiczny - na trasie można zejść poniżej 6l/100 km. Jak ktoś nie ma sportowych ambicji, to przyśpieszenie mu wystarczy.
Bez zastrzeżeń, żadnych problemów, biegi wchodzą gładko.
Świetnie trzyma się drogi, również w ostrych zakrętach, trochę za twarde zawieszenie, mało komfortowe na nierównościach.
Dobra widoczność we wszystkie strony.
Jak dla mnie doskonała, deska rozdzielcza z minimalną liczbą przycisków i pokręteł, ale jest wszystko, co potrzebne. Wygodne fotele świetnie sprawdzają się na dalekie podróże
Oceniam pozytywnie. Latem bez klimy żadna wentylacja się nie sprawdzi, zimą w miarę szybko nagrzewa i rozmraża przednie szyby
W tej klasie w porównaniu z innymi markami samochodów przestrzeni jest całkiem sporo zarówno z przodu jak z tyłu. Bagażnik mógłby być większy.
Uważam, że auto jest ekonomiczne w zakresie zużycia paliwa. Ceny przeglądów w ASO 650 - 800zł, wymiana rozrządu ok.800zł.
Parę razy zdarzyły się usterki, m.in.: uszkodzony wyłącznik drzwiowy oświetlenia wnętrza, ograniczniki otwarcia tylnych drzwi
Awaria układu hamulcowego (zablokowanie prawego przedniego koła) najprawdopodobniej spowodowana niechlujstwem ASO. Po 100tys. wymiana uszczelki głowicy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,7