Lista ocen Opel Astra J Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW 2012-2019 (27) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Cena bardzo atrakcyjna, spalanie (po przeczytaniu dramatycznych raportów na portalu) oceniam bardzo dobrze - wychodzi ok. 7,2. Ubezpieczenie w pakiecie dilerskim atrakcyjne - uwzględnili zniżki z OC mimo, że wcześniej, przy używkach nie płaciłem AC. Wymiana oleju i filtra to zdaje się 229 zł. Są tez jakieś pakiety obsługowe i możliwość rozszerzenia gwarancji (normalnie jest na 2 lata). Nie wczytywałem się w to jeszcze bo nie ma potrzeby...
~Danor
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Auto jak na te czasu oferuje nieskomplikowaną budowę i wysoki komfort. Mało rzeczy do popsucia się, zwłaszcza przy niewysilonym silniku. Auto jest ciężkie - więc koszty benzyny będą większe pomimo ekonomicznego silnika. W trasie jest dobrze - 6.6 l / 100 normalna jazda, rekord 5.9 przy ekodrivingu, 7,1 jak się człowiekowi spieszy i szarżuje. Miasto - nie ma zmiłuj - wypije 10 litrów na 100 km (Katowice poranny i popołudniowy szczyt).
~Krzysiek
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Spalanie zależne od stylu jazdy i rodzaju dróg. W trasie zszedłem poniżej 6l średnio (90-100 poza miastem) - a w mieście w korkach wyszło raz 12 :) - i to bez żadnego szarpania się. Jednak średnie spalanie po roku wychodzi mi ok 7,1 więc jest ok. Poza tym tylko planowane wydatki - przeglad po roku 568 pln z wymianą oleju i filtra oleju. Niestety nie obejmuje filtra powietrza ani kabinowego.
~Schreder
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Tutaj się nie wypowiem, auto służbowe ale z opinii na grupach części są dosyć tanie ale problemem jest to, że trzeba je często wymieniać. Co do spalania to jest tak sobie, w mieście pije sporo bo 10-11 L/100 km. W trasie przy masie 1500 kg i tak słabym motorem nie jest aż tak źle, przy prędkości 100-140 km/h pali 7-8L/100 km co nie jest złym wynikiem przy wolnossaku.
~Marcin
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
W moim aucie koszty utrzymania reguluje tylko cena paliwa i wymiany oleju bo póki co, nic immego w nim nie wymieniłem. Dla redukcji tych kosztów założyłem instalację lpg ale o realnych oszczednościach z tego tytułu napiszę jak spłaci się instalacja aczkolwiek już widzę plusy tego rozwiązania.
~Mariusz
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
koszty zaczynają się od zakupu, tu nie ma konkurencji. 52000 za auto z tempomatem, klimą. systemami bezpieczeństwa, całą resztę w tym momencie można wybaczyć. Chociaż Astra niczego nie udaje jak np Citroen Elysee w porównywalnej cenie, auto zrobione na C3. Astra absolutnie warte swojej ceny.
~semin
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
zbyt duze zuzycie paliwa ja teraz po przejechaniu 5000tys srednie zuzycie mam 8.3 , ale ok 2000tys z tego to autostrada w miesie pali ok 9.0-9.5l na trasie da sie zejsc do 6l ale do 120km/h nie wiecej. Mam nadzieje ze sie jeszcze dotrze i spalanie spadnie
~Cross
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Na razie trudno mi komentować. Spalanie średnio oscyluje w okolicach trochę ponad 8 l. Mam ciężką nogę więc chyba najgorzej nie jest. Mam nadzieję, że z czasem jeszcze spalanie spadnie.
~jasiek
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Tani przy zakupie, ale dość paliwożerny. Spalanie nawet przy ekonomicznej jeździe w mieście (bez klimy, bez gwałtownego przyspieszenia) nie ma szans zejść poniżej 8.5 l. W trasie też bez rewelacji - ca. 7 l.
~Adioww
Sedan 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 85kW
Dostępność części plus to ze auto nie posiada turbo koła dwumasowego czy wadliwej skrzyni m32 powodują ze w tym aucie jest minimalna ilość podatnych na zepsucie się
Opel Astra J Sedan