Konkurs gokartowy - tydzień 3

Opel Astra J 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012 - Oceń swoje auto

Oceny Opel Astra J 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012

7% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 24.02.2014 21:55:22 przez

Zawsze mogłoby być lepiej ale ogólnie jestem zadowolony z wyboru. Opel daje duże rabaty, cena tej wersji (Enjoy plus dodatki) po rabatach zbliżyła się do Kia Ceed, no a w Oplu jakoś tak wygodniej się siedzi i to zdecydowało :) Wbrew opiniom innych Użytkowników nie uważam, że auto dużo pali (miasto+zima - 9.5/100, na trasie w górskim terenie, również w zimie - 6,7/100; w obu przypadkach przy spokojnej jeździe). Jak na taką masę i wielkośc auta jest to wynik w miarę przyzwoity, choć oczekuję, że latem będzie lepiej ;-) Nie uważam też, że silnik jest "zamulony". 1.6 115 KM do NORMALNEJ jazdy wystarcza (no, ale jak to u nas na drogach, każdemu się spieszy...), wyprzedzić co trzeba da radę tylko należy pamiętać o redukcji. Z piątki przy 90km/h się nie zbierze. Auto ma przejechane dopiero 2000 km więc trudno mówić o ew. usterkach ale wykonanie jest solidne - nic nie stuka, nic nie trzeszczy, wyciszenie wnętrza bardzo dobre. Prowadzi się świetnie, dobrze trzyma drogi na zakrętach. Widoczność do tyłu nieco ograniczona choć to kwestia przyzwyczajenia przez pierwszy tydzień przy parkowaniu, potem jest OK. Gorzej z widocznością w skos na bok - duże boczne słupki mogą zasłonić pieszego lub nawet samochód pod pewnym kątem patrzenia. Mała szybka wcale nie pomaga wiele, trzeba uważać! Jak na razie jedynym ale sporym zaskoczeniem in minus była pojemność bagażnika i schowków. Schowków jest niby dużo ale są bardzo kiepsko przemyślane - niewiele tam wchodzi i trudno o ułożenie drobiazgów. Od tak dużego auta oczekiwałem też większej pojemności bagażnika - jest on zarówno płytszy jak i węższy (!) od np. bagażnika w Stilo kombi, który ma mniejszy rozstaw osi i jest autem krótszym o ponad 20 cm! Nie wiem jak Opel liczy przestrzeń bagażową - oba auta wg instrukcji mają porównywalną (Opel Astra ST - 500 litrów, Stilo MW - 510 litrów) a bagażnik w Astrze ST jest ewidentnie mniej pojemny. Niezrozumiałe jest umieszczenie tak wysoko podłogi bagażnika - auto nie ma przecież jakoś specjalnie wysokiego zawieszenia?

dodano 19.04.2011 00:40:44 przez

Bardzo fajne auto dla młodej osoby a nawet rodziny. Wózek bez problemu wchodzi do bagażnika, z tyłu jest dość miejsca. Brakuje mi kilku drobiazgów mimo, że wersja jest najbogatsza (COSMO), czarna perła z brokatem i chromami. Zależało mi na szybkim zakupie a to była jedyna astra dostępna na już. Obawiałem się silnika, że może być za słaby ale mile się zaskoczyłem. W sumie był to zakup przypadkowy i nie żałuję bo auto z rocznika 2010 kupiłem prawie o 20tyś taniej i to mnie skłoniło bo chciałem kupić astrę III. Jeżeli miał bym konfigurować na pewno bym wywalił kilka zbędnych bajerów typu dioda świecąca na podświetlane przyciski od szyb i świecąca obwódka wokół drążka zmiany biegów (trochę zajeżdża tandetą i świeci w nocy jak choinka).

dodano 13.06.2011 21:43:00 przez

NAPRAWDE BARDZO FAJNY SAMOCHODZIK.MAM OPELKA W CZARNYM KOLORZE,JAK GO UMYJE I JADE SIĘ POLANSOWAĆ TO PRAWIE KAŻDY PATRZY.PRZYCIĄGA UWAGĘ NA ULICY.DLA KAWALERÓW SUPER SPRAWA,KOBIETY PATRZĄ JAK W ŚWIĘTY OBRAZEK,HIHIHI.BARDZO DOBRE NAGŁOŚNIENIE.AŻ MIŁO SIĘ SŁUCHA MUZYKI.

dodano 03.06.2011 09:00:24 przez

Samochód posiada wadę konstrukcyjną zawieszenia. Jego bardzo głośna praca a wręcz łomot na nierównościach drogi nie do usunięcia przez serwis. Byłem na przeglądzie gwarancyjnym w serwisie w Bydgoszczy oraz w Włocławku. Są bezradni.

dodano 25.02.2013 22:08:10 przez

To moje auto sluzbowe, sam bym pewnie takiego nie kupil. Bardzo ladne autko ktore mogloby miec lepszy silnik. 115 koni wyglada dobrze na papierze a w rzczywistosci samochod jest zamulony. Poza tym reszta bez zastrzezen.

dodano 05.08.2012 10:21:21 przez

Jak do tej pory żadnych problemów- samochód bardzo ładny z zewnątrz i wewnątrz, bardzo dobrze wykonany , pięknie się prowadzi - NAJŁADNIEJSZY w swojej klasie! No i produkowany w POLSCE co dla mnie ma też znaczenie!

dodano 30.11.2011 20:49:56 przez

usterki mogą się zdarzać,ponieważ jest to nowy model,majgorsze jest to ,że GM i cała sieć serwisowa nie chcą eliminować tych usterek. BUBEL GM.!!!!!

dodano 25.04.2013 07:26:08 przez

Auto w kategorii wyglądu i ergonomii dokłądnie trafia w mój gust, jednak w sferze niezawodności oraz podejścia GM do Klienta totalny zawód.

dodano 30.07.2012 14:20:21 przez

jestem zadowolony, potrzebowałem samochodu na trasy rzędu 80 km dziennie do pracy, pali w granicach 7-7.5 litra (z włączoną klimą)

dodano 08.08.2013 09:52:39 przez

Największy mankament - silnik zdecydowanie za mało dynamiczny,lub auto zbyt ciężkie do tej jednostki.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Demonstracyjny SEAT Leon Style

Rocznik: 2013. Przebieg: 869 km. Silnik: 1.4 122KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Opel Astra, oglądali także

Dowiedz się więcej o Opel Astra

Przeczytaj o Opel Astra

Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć
Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć Z samochodami jest trochę jak z gwiazdami show biznesu. Mogą być po prostu dobre w tym, co robią, za co zyskują szacunek. Ale czasem do zwrócenia na siebie uwagi nie wystarczy talent, momentami trzeba szarpnąć się na ozdobiony cekinami kostium od Diora i wysadzić coś w powietrze na koncercie, żeby w dzisiejszym świecie zostać zauważonym i osiągnąć większy sukces. Mniej więcej coś w tym stylu zrobił Opel. Jaka jest używana Astra J?

Opel Astra - zobacz filmy

Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta
Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta

Od tego odcinka zmieniamy konwencję testów. Zamiast doszukiwać się dokładnie 3 zalet i 3 wad prezentujemy Wam wszystko, co zdążyliśmy wychwycić podczas tygodniowego testu. Raz więcej będzie zalet, innym razem wad. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wideotestu, bohaterem którego jest Opel Astra sedan 1,7 CDTI 2013.

Uwaga: Będziemy wdzięczni za komentarze, czy zmieniona formuła Wam odpowiada.

Opel Astra J 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012 35