Opel Astra J 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012 - Oceń swoje auto

Oceny Opel Astra J 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012

4% gorzej niż w segmencie Auta sportowe (4,20)

dodano 24.02.2014 21:55:22 przez

Zawsze mogłoby być lepiej ale ogólnie jestem zadowolony z wyboru. Opel daje duże rabaty, cena tej wersji (Enjoy plus dodatki) po rabatach zbliżyła się do Kia Ceed, no a w Oplu jakoś tak wygodniej się siedzi i to zdecydowało :) Wbrew opiniom innych Użytkowników nie uważam, że auto dużo pali (miasto+zima - 9.5/100, na trasie w górskim terenie, również w zimie - 6,7/100; w obu przypadkach przy spokojnej jeździe). Jak na taką masę i wielkośc auta jest to wynik w miarę przyzwoity, choć oczekuję, że latem będzie lepiej ;-) Nie uważam też, że silnik jest "zamulony". 1.6 115 KM do NORMALNEJ jazdy wystarcza (no, ale jak to u nas na drogach, każdemu się spieszy...), wyprzedzić co trzeba da radę tylko należy pamiętać o redukcji. Z piątki przy 90km/h się nie zbierze. Auto ma przejechane dopiero 2000 km więc trudno mówić o ew. usterkach ale wykonanie jest solidne - nic nie stuka, nic nie trzeszczy, wyciszenie wnętrza bardzo dobre. Prowadzi się świetnie, dobrze trzyma drogi na zakrętach. Widoczność do tyłu nieco ograniczona choć to kwestia przyzwyczajenia przez pierwszy tydzień przy parkowaniu, potem jest OK. Gorzej z widocznością w skos na bok - duże boczne słupki mogą zasłonić pieszego lub nawet samochód pod pewnym kątem patrzenia. Mała szybka wcale nie pomaga wiele, trzeba uważać! Jak na razie jedynym ale sporym zaskoczeniem in minus była pojemność bagażnika i schowków. Schowków jest niby dużo ale są bardzo kiepsko przemyślane - niewiele tam wchodzi i trudno o ułożenie drobiazgów. Od tak dużego auta oczekiwałem też większej pojemności bagażnika - jest on zarówno płytszy jak i węższy (!) od np. bagażnika w Stilo kombi, który ma mniejszy rozstaw osi i jest autem krótszym o ponad 20 cm! Nie wiem jak Opel liczy przestrzeń bagażową - oba auta wg instrukcji mają porównywalną (Opel Astra ST - 500 litrów, Stilo MW - 510 litrów) a bagażnik w Astrze ST jest ewidentnie mniej pojemny. Niezrozumiałe jest umieszczenie tak wysoko podłogi bagażnika - auto nie ma przecież jakoś specjalnie wysokiego zawieszenia?

dodano 23.07.2012 11:25:40 przez

Nowe auto i już skrzypi :] Opel się popisał! Nawet Fiat takiej kichy nie odwala!! Elastyczność silnika jest OK. Przyśpieszenie 12s mogłoby być krótsze (10s?) AIII trzyma się drogi całkiem dobrze. Różnicę między AIII a Focusem II-giej generacji dostrzegą te bardziej wybredne osoby. Zawieszenie zestrojone gdzieś po środku Sztywne Sportowe a Miękkie Komfortowe w raczej w kierunku tego pierwszego. Może brakować wskaźnika kontroli temperatury płynu chłodzącego czy napięcia akumulatora. Ta skórzana kierownica ... no umówmy się, że koło skóry leżała. Z drugiej strony Audi A6 to nie jest. Szare tworzywo sztuczne deski i drzwi jest miękkie i nie straszy. Na drzwiach jest również materiałowe wykończenie. Klima powiedzmy, że daje radę. Jakby była bardziej wydajna to nikt by się nie obraził. Dziwi mnie również fakt , że po wykonaniu skrętu kierownicą raczej słabo ona odbija do położenia normalnego. Trzeba jej pomagać w powrocie, w przeciwieństwie np do fiatów gdzie sama bez problemu powraca do naturalnego położenia. Czy kupiłbym jeszcze raz - Nie wiem, trzeba pojeździć. Na przełomie I/II połowy 2012 chyba nie ma lepszej propozycji cenowej za spory kawałek nowego samochodu. W sumie oceniam raczej dobrze.

dodano 09.03.2013 07:26:56 przez

Uważam, że przyzwoite auto za w miarę "normalne" pieniądze. Kupione po wielkich upustach praktycznie z najwyższym dostępnym wyposażeniem. Słynne kierunkowskazy mi nie przeszkadzają,przyzwyczaiłem się i jest spoko. Temperatura silnika, jak ktoś ma komputer to widzi, jak nie ma to trochę ból. To co mi przychodzi do głowy i jest to powtarzalna opinia to faktycznie tapicerka siedzeń-to jedna wielka pomyłka. Wychodzą jakieś "włosy" z siedzeń, brudzi się i zostają ślady praktycznie od samego powietrza- kiepska jakość. Przy felgach strukturalnych wylatujące po drodze plastikowe nakładki na śruby. I to co mi przeszkadza to włączanie klimy przez komputer, jakby nie można było oddzielnego przycisku zrobić. Reasumując typowy kompakt, cena w salonie ok, wcześniej miałem opla (bez problemów). Moim zdaniem dość dobra propozycja.

dodano 15.06.2012 07:35:55 przez

Z tą klapą bagażnika jest tak, iz gdyby była dodatkowa wnęka lub uchwyt do podnoszna klapy wyglądałoby to tak jak klapa u "GOLFA" lup "POLO" Kolejna klamka na drzwiach. Łatwo wówczas o pomyłkę w trakcie wsiadania do pojazdu ;-)) Inaczej porównując: to jakby doszyć kieszeń na "pupie" w pięknej eleganckiej sukni wieczorowej u eleganckiej pani. OPEL ma w pilocie podnoszenie klapy bagażnika. Po odblokowaniu łatwo ją można podnieść do góry. Ponadto rewelacja za siłowniki umieszczone po bokach, a nie we wnętrzu bagażnika (patrz FIAT, RENAULT). Przestrzeń bagażowa wówczas większa i nie ograniczona, a bagaże nie ulegają uszkodzeniu. Samochód ma śliczna linię i nie oklepaną sylwetkę. Ten bagażnik do jak pośłdki Jenifer Lopez. Ech.....

dodano 19.04.2011 00:40:44 przez

Bardzo fajne auto dla młodej osoby a nawet rodziny. Wózek bez problemu wchodzi do bagażnika, z tyłu jest dość miejsca. Brakuje mi kilku drobiazgów mimo, że wersja jest najbogatsza (COSMO), czarna perła z brokatem i chromami. Zależało mi na szybkim zakupie a to była jedyna astra dostępna na już. Obawiałem się silnika, że może być za słaby ale mile się zaskoczyłem. W sumie był to zakup przypadkowy i nie żałuję bo auto z rocznika 2010 kupiłem prawie o 20tyś taniej i to mnie skłoniło bo chciałem kupić astrę III. Jeżeli miał bym konfigurować na pewno bym wywalił kilka zbędnych bajerów typu dioda świecąca na podświetlane przyciski od szyb i świecąca obwódka wokół drążka zmiany biegów (trochę zajeżdża tandetą i świeci w nocy jak choinka).

dodano 23.09.2013 20:46:29 przez

Mam już swoje lata. Miałem kilkanaście aut różnych marek i nie jestem absolutnie żadnym nieobiektywnym napaleńcem. Twierdzę, że Opel Astra H Caravan 1600 cm 115KM benzynka jest moim najlepszym samochodem w życiu. Ma , pomimo iż produkowana była od 2004 roku aż do końca 2012 roku, ponadczasową piękną sylwetkę, jest bardzo funkcjonalna, w miarę ekonomiczna, totalnie bezawaryjna i absurdalnie tania w eksploatacji.To autko ma po prostu duszę i daje zadowolenie z jazdy. Rodzinne auto za niewielkie pieniądze. I nie rdzewieje w najmniejszym stopniu jak to głoszą głupkowaci piewcy teorii o rzekomej beznadziejności samochodów Opla.

dodano 19.09.2014 22:15:42 przez

Może nie mam dobrego porównania jeżeli chodzi o "nowoczesne" samochody, ale z zakupu jestem w pełni zadowolony. Jedyne czego brakuje to czujniki parkowania, bluetooth czy port usb, ale powiedzmy sobie szczerze - to są już zachcianki bez których nadal możemy w pełni cieszyć się jazdą. Nie ukrywam, że mając większy budżet szukałbym mocniejszego silnika, lepszego wyposażenia a nawet innego samochodu, ale przy budżecie niecałe 60tys na nówkę z salonu jest świetnie.

dodano 13.11.2011 10:47:13 przez

Auto kupiłem przy przebiegu 128 tyś. Był to egzemplarz poleasingowy,ale z wiarygodną książką serwisową,co osobiście sprawdzałem. Silnk bardzo dynamiczny,lubiący wysokie obroty.Zużycie paliwa na akceptowalnym poziomie,komfort jazdy bardzo dobry. Bagażnik wręcz ogromny,po złożeniu siedzeń jeszcze większy i kilka razy już przewoziłem większe przedmioty nie tylko sobie, ale i znajomym. To co mnie denerwuje,to brak wskaźnika temperatury silnika,to wręcz karygodne zaniedbanie.

dodano 17.04.2009 22:53:44 przez

Mało pali, jeździ gdzie chcę (na ryby, grzyby, w góry), nie zarył się na żadnych bezdrożach, bardzo dobrze sprawuje się na "równych" polskich drogach, jeszcze lepiej na bardzo równych. Mogę zapakować wszystko co chcę i jeszcze trochę co wymyśli żona, bez względu, czy to zima czy lato. Daje się odczuć brak dodatkowych schowków albo uchwytów na kubki lub butelki, które to wymyśliła już dawno konkurencja i wystarczyło po prostu podejrzeć i zrobić u siebie.

dodano 28.07.2009 13:31:28 przez

samochód fajny dla ludzi z lekką-średnią nogą wtedy i spalanie w normie,na trasie przy prędkości 100-120 przy pracującej klimatyzacji z pełnym obciążeniem spalił mi 6,4l. {1350 km w tym 50km po zatłoczonej Warszawie]Klimatyzacja,hamulce, zawieszenie bardo dobre. Spalanie przy jezdzie mieszanej średnio latem kształtuje mi się na poziomie7,1-7,6l w mieście 40 tyś.Pewnie w zatłoczonych dużych miastach ten wynik będzie ciężko osiągnąć.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.4 100KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Opel Astra, oglądali także

Dowiedz się więcej o Opel Astra

Przeczytaj o Opel Astra

Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć
Opel Astra J - teraz trzeba błyszczeć Z samochodami jest trochę jak z gwiazdami show biznesu. Mogą być po prostu dobre w tym, co robią, za co zyskują szacunek. Ale czasem do zwrócenia na siebie uwagi nie wystarczy talent, momentami trzeba szarpnąć się na ozdobiony cekinami kostium od Diora i wysadzić coś w powietrze na koncercie, żeby w dzisiejszym świecie zostać zauważonym i osiągnąć większy sukces. Mniej więcej coś w tym stylu zrobił Opel. Jaka jest używana Astra J?

Opel Astra - zobacz filmy

Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta
Opel Astra Sedan 1,7 CDTI - zalety i wady auta

Od tego odcinka zmieniamy konwencję testów. Zamiast doszukiwać się dokładnie 3 zalet i 3 wad prezentujemy Wam wszystko, co zdążyliśmy wychwycić podczas tygodniowego testu. Raz więcej będzie zalet, innym razem wad. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wideotestu, bohaterem którego jest Opel Astra sedan 1,7 CDTI 2013.

Uwaga: Będziemy wdzięczni za komentarze, czy zmieniona formuła Wam odpowiada.

Opel Astra J 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012 113