Opel Astra J 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012 - Oceń swoje auto

J
1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012
lista nadwozi Opel Astra J

Oceny Opel Astra J 1.6 Twinport ECOTEC 115KM 2009-2012

7% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

autodna

dodano 24.02.2014 przez

Zawsze mogłoby być lepiej ale ogólnie jestem zadowolony z wyboru. Opel daje duże rabaty, cena tej wersji (Enjoy plus dodatki) po rabatach zbliżyła się do Kia Ceed, no a w Oplu jakoś tak wygodniej się siedzi i to zdecydowało :) Wbrew opiniom innych Użytkowników nie uważam, że auto dużo pali (miasto+zima - 9.5/100, na trasie w górskim terenie, również w zimie - 6,7/100; w obu przypadkach przy spokojnej jeździe). Jak na taką masę i wielkośc auta jest to wynik w miarę przyzwoity, choć oczekuję, że latem będzie lepiej ;-) Nie uważam też, że silnik jest "zamulony". 1.6 115 KM do NORMALNEJ jazdy wystarcza (no, ale jak to u nas na drogach, każdemu się spieszy...), wyprzedzić co trzeba da radę tylko należy pamiętać o redukcji. Z piątki przy 90km/h się nie zbierze. Auto ma przejechane dopiero 2000 km więc trudno mówić o ew. usterkach ale wykonanie jest solidne - nic nie stuka, nic nie trzeszczy, wyciszenie wnętrza bardzo dobre. Prowadzi się świetnie, dobrze trzyma drogi na zakrętach. Widoczność do tyłu nieco ograniczona choć to kwestia przyzwyczajenia przez pierwszy tydzień przy parkowaniu, potem jest OK. Gorzej z widocznością w skos na bok - duże boczne słupki mogą zasłonić pieszego lub nawet samochód pod pewnym kątem patrzenia. Mała szybka wcale nie pomaga wiele, trzeba uważać! Jak na razie jedynym ale sporym zaskoczeniem in minus była pojemność bagażnika i schowków. Schowków jest niby dużo ale są bardzo kiepsko przemyślane - niewiele tam wchodzi i trudno o ułożenie drobiazgów. Od tak dużego auta oczekiwałem też większej pojemności bagażnika - jest on zarówno płytszy jak i węższy (!) od np. bagażnika w Stilo kombi, który ma mniejszy rozstaw osi i jest autem krótszym o ponad 20 cm! Nie wiem jak Opel liczy przestrzeń bagażową - oba auta wg instrukcji mają porównywalną (Opel Astra ST - 500 litrów, Stilo MW - 510 litrów) a bagażnik w Astrze ST jest ewidentnie mniej pojemny. Niezrozumiałe jest umieszczenie tak wysoko podłogi bagażnika - auto nie ma przecież jakoś specjalnie wysokiego zawieszenia?

dodano 19.04.2011 przez

Bardzo fajne auto dla młodej osoby a nawet rodziny. Wózek bez problemu wchodzi do bagażnika, z tyłu jest dość miejsca. Brakuje mi kilku drobiazgów mimo, że wersja jest najbogatsza (COSMO), czarna perła z brokatem i chromami. Zależało mi na szybkim zakupie a to była jedyna astra dostępna na już. Obawiałem się silnika, że może być za słaby ale mile się zaskoczyłem. W sumie był to zakup przypadkowy i nie żałuję bo auto z rocznika 2010 kupiłem prawie o 20tyś taniej i to mnie skłoniło bo chciałem kupić astrę III. Jeżeli miał bym konfigurować na pewno bym wywalił kilka zbędnych bajerów typu dioda świecąca na podświetlane przyciski od szyb i świecąca obwódka wokół drążka zmiany biegów (trochę zajeżdża tandetą i świeci w nocy jak choinka).

dodano 19.09.2014 przez

Może nie mam dobrego porównania jeżeli chodzi o "nowoczesne" samochody, ale z zakupu jestem w pełni zadowolony. Jedyne czego brakuje to czujniki parkowania, bluetooth czy port usb, ale powiedzmy sobie szczerze - to są już zachcianki bez których nadal możemy w pełni cieszyć się jazdą. Nie ukrywam, że mając większy budżet szukałbym mocniejszego silnika, lepszego wyposażenia a nawet innego samochodu, ale przy budżecie niecałe 60tys na nówkę z salonu jest świetnie.

dodano 12.07.2015 przez

Auto otrzymałem jako służbowe ... i to jego największa zaleta. Na minus: bardzo mało miejsca w środku (a mam 174 cm wzrostu); straszne plastikowe wykończenie, które od razu się rysuje; słabe audio standardowe; zdecydowanie za słaby silnik - strach wyprzedzać od prędkości powyżej 90 km/h. Na plus: ładna sylwetka ... i to by było na tyle plusów.

dodano 18.02.2015 przez

Astra 1,6 kupiona w styczniu 2015 z upustem rocznikowym. Przejechane zaledwie 300km tak więc są to moje pierwsze wrażenia z użytkowania sam. podobno najważniejsze. Stosunek ceny do jakości bezkonkurencyjna. W cenie do 55 000 zł konkurencja leży na łopatkach. Wersja sedan duży i wygodny sam. Silnik o mocy 115 KM wystarczający z lekkim zębem.

dodano 03.06.2011 przez

Samochód posiada wadę konstrukcyjną zawieszenia. Jego bardzo głośna praca a wręcz łomot na nierównościach drogi nie do usunięcia przez serwis. Byłem na przeglądzie gwarancyjnym w serwisie w Bydgoszczy oraz w Włocławku. Są bezradni.

dodano 25.02.2013 przez

To moje auto sluzbowe, sam bym pewnie takiego nie kupil. Bardzo ladne autko ktore mogloby miec lepszy silnik. 115 koni wyglada dobrze na papierze a w rzczywistosci samochod jest zamulony. Poza tym reszta bez zastrzezen.

dodano 05.08.2012 przez

Jak do tej pory żadnych problemów- samochód bardzo ładny z zewnątrz i wewnątrz, bardzo dobrze wykonany , pięknie się prowadzi - NAJŁADNIEJSZY w swojej klasie! No i produkowany w POLSCE co dla mnie ma też znaczenie!

dodano 22.09.2014 przez

Bryła auta piękna, wnętrze piękne, nowoczesne, pomyślane SUPER ! Ale ilość wizyt w serwisie i napraw gwarancyjnych MASAKRA. Po gwarancji niestety dalej ciągle coś nie tak !

dodano 30.11.2011 przez

usterki mogą się zdarzać,ponieważ jest to nowy model,majgorsze jest to ,że GM i cała sieć serwisowa nie chcą eliminować tych usterek. BUBEL GM.!!!!!