Lista ocen Opel Combo C Van (65) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Van 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Biegi wchodzą ciężko i kanciasto. Jedynka choć synchronizowana, to nigdy nie wejdzie jeśli auto się toczy. Trzeba albo zatrzymać albo dać międzygaz. Pytałem o to w serwisie, w jednym skwitowali że tak ma być, w drugim powiedzieli, że jest synchronizowana, ale inaczej!!! Dwójka źle zestopniowana. Jedynka jest krótka, po wrzuceniu dwójki, auto startuje jakby wrzuciło się trójkę.
~Inhalt
Van 1.7 DI ECOTEC 65KM 48kW
Dałbym nawet 4,5 pkt. Skrzynia pracuje ładnie, nie haczy (jeśli 2 bieg haczy to można to spróbować załatwić regulacją mechanizmu zmiany biegów). Przełożenia są bardzo dobrze dobrane do charakterystyki silnika. Dzięki temu te słabe 65 KM daje radę jechać dość dynamicznie w mieście i przyzwoicie na trasie. Co prawda prędkość max jest niewielka, ale na takie auto chyba wystarcza.
~COMBOLOT_TEAM
Van 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
skrzynia biegów w moim przypadku to chyba najbardziej mnie zaskoczyla negatywnie, wsteczny bieg wchodzi z malutkim zgrzytem, a przy zimnym silniku biegi wchodzą 1 i 2 cięzk, i na dodatek 2 i 3 na początku jazdy pierwsze rozpędzanie się wchodzą z odczuwalnym zazębieniem
~krzysztof.gubala8@wp.pl
Van 1.7 DI ECOTEC 65KM 48kW
skrzynia pracuje bardzo dobrze,na początku wymieniałem łącznik między dżwignia a skrzynią tak zwany koziołek koszt 300zł plus mechanik,miałem corse C i też to wymieniałem ale po wymianie na metalowy jest wszystko ok,te pierwsze "koziołki" były teflonowe i to był błąd.
~wojtek.cieslak@wp.pl
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
No toyota to nie jest potrafią sie pohaczyć biegi.Najwiekszym problemem jest zestopniowanie przy lekkim toczeniu trzeba wrzucać jedynke dwójka dopiero od 2000 obrotów, zdecydowanie lepsza elastyczność trójki.Sam lewarek dobrze umieszczony.
~DeX
Van 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Nic nie haczy i nie zgrzyta, skrzynia chodzi lekko bez oporów. Jedynie do wstecznego moim zdaniem jest zbędne \"zabezpieczenie\". Skrzynia manualna 5-biegowa i aby wrzucić wsteczny trzeba pociągnąć wajchę do góry, co wymaga przyzwyczajenia.
~Rutek (mrutek@wp.pl)
Van 1.6 ECOTEC 87KM 64kW
Po za tym, że po 20 000 rozsypała się w trasie - bez zarzutu. Jeżeli ktoś chce wycisnąć z silnika wszystko musi zapomniec o 5-tym biegu. Maksymalną prędkość można uzyskac tylko na czwórce. 1-ka zbędna: rusz i przerzuć. 2,3,4 świetnie dobrane.
~tommash@gmail.com
Van 1.6 ECOTEC 87KM 64kW
Świetnie zestopniowana, o przełożeniach umożliwiających dynamiczne przyspieszanie od niskich obrotów i sprawne ruszanie niezależnie od obciążenia. Biegi wskakują bardzo sprężyście i precyzyjnie, mają dość krótkie skoki.
~Witek Z
Van 1.6 ECOTEC 87KM 64kW
Tu jest problem. W modelach 2002-2003 zrobili plastikowy mechanizm zewnętrzny zmiany biegów, który jest awaryjny. Mi zmienili w ASO na gwarancji, pomimo, że okres gwarancji się skończył !!!

Usterki Opel Combo C

Opel Combo C – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zdrajczyk
Van 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
W moim Combo dość opornie \"wchodzą\" biegi. Może to dlatego że jest jeszcze w miarę nowy...? Bądź pozostały przyzwyczajenia z poprzedniego modelu który miałem :)
Opel Combo C Van