Lista ocen Opel Corsa A (59) - Ergonomia

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Niezbyt wygodnie się wsiada (starsze/otyłe/wysokie osoby zawsze marudzą i stękają), a do tyłu w trzydrzwiówce to już całkiem. Dobra wsiedliśmy - zaczyna sie szamotanina przy pasach: najpierw kierowca (klik), pasażer (klik) ewentualnie w innej kolejności ale nigdy obaj na raz, bo sie nie pomieszczą. Ci z tyłu mają jeszcze ciekawiej, bo plączą się ze środkowym pasem hehe :) Najgorzej jest w zimowym ubraniu. Teraz coś o miejscu...
~olszowka@prgw.com.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
W moim odczuciu wszystko jest w zasiegu reki i raczej tam gdzie mozna by sie spodziewac. Niektorzy twierdza ze radio jest za nisko - ja nie mam takiego wrazenia. Uwaga pod adresem foteli - sa miekkie /kanapowe/ na krotkie odcinki jest to zaleta, ale przy dluzszych raczej wada - zmusza do czestego wiercenia.
~WIARYGODNY
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
ergonomia tu jest obca,wszystko sie psuje łącznie z przepalonymi żarówkami przy przełącznikach (wszystkie przepalone) żeby wymienić to trzeba mieć tytuł inżyniera z mechaniki .Pozatym wszystko jakieś takie liche i z h.....ch materiałów.KAPLICA !
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Mam najbogatsza wersje tego modelu i uwazam, ze nic w niej nie brakuje, no moze klima tylko by sie przydala latem... Komfort jazdy jest wystarczajacy. Trase Bydgoszcz - Paryz zrobilem w 17godz. z postojami tylko na tankowanie. Zadnego bulu plecow itp.
~zumzum@o2.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Poprzednie moje auto to BMW E28 i widze roznice. Ciezko sie przyzwyczaic a juz do tego ze kierownica nie jest na wprost siedzenia chyba nigdy sienie przyzwyczaje. I bede mial krzywy kregoslup.
~jojek84
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Ciężko mi ocenić. To jedyny samochód jaki miałem. Na pewno szybko spalają się lampki podświetlające przełączniki, ale to chyba standart we wszystkich Oplach. Kokpit piękny jak za 800zł ;)
~rad24
Hatchback 1.6 GSi 100KM 74kW
Bardzo dobrze przemyśłane wnętrze samochodu, wszystko w zasiegu ręki obsługuje się intuicyjnie. Sporo schowków we wnętrzu na różne drobiazgi. Bagażnik pakowny i spory jak na tę klase aut
~maciejc
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
W fotelach po dłuższej jeździe robi się trochę niewygodnie. Przyciski, manetki - wszystko zlokalizowane w zasięgu ręki kierowcy. Mankamentem jest radio na saaamym dole...
~Michał z Warszawy
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie ma co dużo wymagać. Kanciaste i śmieszne. W moim egzemplarzu dużo mam "pourywane", czyli ciepło/zimno reguluje pod kierownicą, a oparcie fotela - muszę używać klucza !
~Sony
Hatchback 1.4 i 82KM 60kW
DALBYM 6 :) ale nie moge ;) jak na autko z 1991 roku jest rewelacja :) zadnych kantow :) oplywowe ksztalty :) wszystko na swoim miejscu :))