Lista ocen Opel Corsa A (63) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Z powazniejszych rzeczy, to pekniecie uszczelnienia w tylnym cylinderku od hamulcow. Aha, i sterowanie wtrysku, ale to z mojej winy, bo nie odlaczylem akumulatora przy zmianie uszczelki glowicy i pewnie zrobilo sie gdzies zwarcie. No i jeszcze wczesniej wspominalem o przegubie w skrzyni biegow. Dosc czesto trzeba tez zmieniac uszczelke pod miska olejawa. No i oczywiscie rdzewiejace tylne blotniki, ale od czasu, gdy zrobilem je z wlokna...
~rad24
Hatchback 1.6 GSi 100KM 74kW
Poważnych usterek powodujących,że samochód nie nadawał by sie do jazdy nie było nigdy,a mam go już 7 lat za wyjątkiem padniętego akumulatora - lecz to moja wina). Po przerobieniu autka na gaz wystepuje czasem problem z jego uruchomieniem, tz silnik oczywiscie zapala lecz trzeba chwile dłuże pokręcić rozrusznikiem jęsli samochód zbyt szybko przełączy sie na gaz.
~jajkonatwardo
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
częste awarie niestety - układ elektryczny, układ wydechowy, układ paliwowy. Bardzo nieciekawie. To moje odczucia - ale zaznaczam, że użytkowałem go gdy miał 11 lat. Może wcześniejsi właściciele (nie mam pojecia ilu ich było) nieźle go skatowali. Ja mam raczej złe wspomnienia - non stop u mechanika, często beznadziejne stanie w deszczu i w nocy na drodze.
~Korsiarz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Posłuszenstwa odmuwiła pompa paliwa ale usterka byla spowodowana przezemnie poniewaz jezdzilem na gazie bez paliwa. Koszt orginalnej pompy 200zł. Poza tym wymieniona była pompa wodna przy 140 tys wraz z wymiana rozrzadu. A poza tym to tylko normalne wymiany elementuw ktore zuzywaja sie w czasie normalnej eksploatacji
~WIARYGODNY
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Tak jak wyżej wiecej stało niz jeżdziło cieszyłem sie jak wogóle odpaliłem cud ze znalazłem jelenia na niego nierozumiem dlaczego go ktoś kupił chyba slepy był OPEL ma najgorszą blache na swiecie wszystko rdzewiało wszystko.W bagazniku była dziura wyżarta ok 40x40 cm którą zamaskowałem:)
~PNOmi
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Radze kontrolowac uklad chlodznia, szczegolnie rury aby nie sprawcialy bo Wam uszczelka pod glowica pojdzie. Ogolnie przez 3 lata 2 razy mnie zawiodl: to powyzej i nagle przestal odpalac - okazalo sie ze pompa paliwa - zsunela sie z niej rurka. Nalozono i dalej latal
~porter
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
I tutaj jest już dramat !. 4 razy wymiana paska rozrządu, raz przy okazji tych wymian nieuszczelniona misa rozrządu i Niagara oleju gotowa, spalone dwa reflektory koszt aso 700zł, przy okazji padł silniczek do regulacji kąta nachylenia światła koszt aso-jedyne 300zł z wymianą, aghh.
~barusss@interia.pl
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
ogolnie ok:))) lecz gdy nie moglem jej odpalic na polowie trasy torun-szczecin bylem przerazony!!!! myslalem ze to gaznik a to byl zaplon przestawil sie, jakos zapalila pozniej w szczecinie padla i na lince pod dom a to wszystko w zime
~Krechu
Hatchback 1.0 S 45KM 33kW
PRZYCISK DO AWARYJNYCH - ciągle był na papierku, wreszcie go zrobiłem. W schowku miałem urwaną rączkę, ale już ok. Nie wiem czemu niektóre osoby strasznie go szarpią. Spadają oparcia od przednich siedzeń - nienaprawialne
~olszowka@prgw.com.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Wymienione amortyzatory, linka od hamulca recznego, dwa tlumiki /tylny i srodkowy/, ze wzgledu na wiek samochodu te wymiany nie powinny wzbudzac specjalnej sensacji i uczucia zaskoczenia.