Lista ocen Opel Corsa A (79)

~Mihó
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Jestem bardzo zadowolony. Samochód oddaje ducha marki, nie sprawia kłopotów, w miarę fajnie wygląda, przyjemny do miasta i fajny na trasę. Dość pakowny i przestronny jak na tę wielkość
~Przemek
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Ogólnie nie jest źle, ale: nigdy wiecej trzydrzwiówek!!! Właściwie lepsze auto mi nie potrzebne i pewnie gdyby nie te kłopoty z wsiadaniem, wogóle nie myślałbym o zmianie samochodu. Zastanawiam się nad załozeniem gazu, ale to chyba nie ma sensu. Podany przeze mnie przebieg należy traktować z przymrużeniem oka, bo auto jest sprowadzone i tak naprawdę nie wiadomo ile ono przejechało.
~Pawelec
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Malutki, bardzo zwinny jak mucha samochód, podjerzdzajac pod np. SUVa bmw X5 wygląda jak zabawka. Pomimo tego, że to prosty i nieładny samochód, przykuwa spojrzenie przechodniów oraz innych kierowców. Opel corsa a na polskich drogach już poprostu nie występuje. Bardzo tani w utrzymaniu i niezawodny, gdyby nie ogromny problem z korozją byłby to świetny samochód. Szkoda, że takich już nie produkują bo chętnie bym kupił ale z klimatyzacja:)
~kama~
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Mysle, ze jak na swoja cene (4000) jest godny polecenia zwlaszcza jesli nie chce sie jezdzic autobusem :) jest w sam raz dla poczatkujacych kierowcow(kobietek zwlaszcza :)) Moj ojciec powiedzial kiedys, ze ma przejrzysta deske rozdzielcza- w sam raz dla kobiet :)rzeczywiscie prostrzej chyba nie widzialam. Poza tym jest maly, zwinny i zgrabny,wszedzie nim wjade Ogolnie ok.
~Tomi_1985
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
[C12NZ] 1.2i, 45km z katalizatorem bez około 55km[90Nm] trwały i ekonomiczny, przejechałem nim około 150 000 km i nigdy sie niezepsuł. Jedynym mankamentem jest dośc mizerna komora dekompresyjna w wyniku czego czesto bywaja wzcieki [pocenia] spod dekla głowicy. Przez cały okres uzytkowania jeździłem na oleju Lotos semisyntetic 10w-40, wymieniałem go co 10-15000km wraz z filtrem oleju. Ubytki miały miejsce jedynie przy szybkiej jeździe w... (Silnik)
~Corsarz
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Ogólnie najważniejszy jest stosunek cena / jakość - za żałosne pieniądze mamy dobre auto. JEDNAK! Ważne, zeby kupić auto uszanowane. Ja miałem 2 Corsy. Pierwsza była wyniszczona na polskich drogach, silnik żarł olej - totalna porażka. Inna pochodziła z niemiec - ta to zupełnie coś innego. Uszanowana, bezawaryjna. Tak więc Corsa Corsie nie równa i oceneniający mieli niby te samo, ale jednak inna auto.
~krzysiekalb@vp.pl
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Auto bezproblemowe, dość ekonomiczne. Z racji wieku trzeba sie o niego troszczyć, a odpłaci się bezproblemową eksploatacją. (Wymiana filtrów, płynów przeczyszczenie zapłonu i ogólna kontrola stanu tech. i wymiana el. eksploatacyjnych). Auto ma łańcuch rozrządu, zatem nie trzeba martwić się jego wymianą (dożywotni).
3,8
~gdereck@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Sympatyczny i funkcjonalny samochodzik, który pomimo swoich gabarytów potrafi całkiem sporo. Jednak wersji z tym silnikiem nie polecam amatorom dynamicznej jazdy. Trwały silnik i dobra jakościowo mechanika, ale blacharka gorsza niż w większości innych zachodnich marek.
~PNOmi
Jestem zadowolony. Byla uderzona 4 razy jest na gazie i w sumie leje i jezdzi
~Przemas
Hatchback 1.2 i 45KM 33kW
Fajne autko. Dobrze się prowadzi, praktycznie bezawaryjne. W trasie ani razu mnie nie zawiodło. Proste w obsłudze, jak ktoś ma trochę pojęcia to można sporo samemu przy nim zrobić. Nie potrzeba żadnych komputerów. Elektroniki w nim tyle co w radiu:)