Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

moskal22, 19 lat temu
Silnik 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rok produkcji 2000
Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Jeżeli ktoś czytał moje powyższe opisy będzie wiedział dlaczego...
Już chyba nigdy nie kupię samochodu z tak niskim silnikiem.Nikomu nie polecam!!!
Wymagała 2 napraw - oczywiście bezpośrednio "bije" to po kieszeni.Stanowczo NIE polecam.
Auto "przechyla" sie już przy prędkości 50 km/h na dosyć łagodnym łuku.
Może być - zbyt duże słupki boczne uniemożliwiają dobrą obserwację.
Tutaj muszę dać małego plusa.Ergonomia wypada całkiem dobrze - ma na to bezpośredni wpływ sylwetka auta.
Na zewnątrz -10 a samochod nagrzewa sie w ciagu zaledwie kilku minut.No i do tego ma doskonałą wentylację.
Kierowca ma jeszcze ok, ale pasażer to już całkiem inna bajka.Ogromny minus!
Przy 80 km/h dość duże szumy, 100 to już prawdziwy warkot silnika.No ale za to przy spokojnej jeżdzie - max 40 jest dość dobrze.
Opel ma chyba najgorszych dealerów patrzac na inne marki.Pozostawiając samochód na przeglądzie musimy od razu zastrzec że nie zyczymy sobie żadnych wymian czegokolwiek bez naszej wiedzy czy zgody.Miało wyjść łącznie 850,00 a było ponad 1500,00.No ale podobno to dla mojego dobra... tyle ze ja wolę sam o tym decydować co jest dla mnie dobre a co złe. No i do tego dosyć niesympatyczna obługa (przynajmniej u 2 dealerów), ale nie bede wskazywał palcami - zapewne każdy ma swojego "ulubionego" :o)
Za tą cene można już kupić Toyotę Yaris z 3 letnia gwarancją.Ja już na Corsę pisać się nie będę!
Było ich kilka zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego (1rok). Trudno by teraz wymieniać.
Niekończąca się opowieść - przepływomierz powietrza, sonda lambda, pasy bezpieczeństwa, łańcuch, biegi, eletryka, no i do tego 2 razy akumulator.Acha nie wspomniałem o wymianie amortyzatorów - także 2 razy :o( A zapewniali że Corsa jest samochodem w którym "nic nie ma prawa się popsuć".Bez komentarza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW [l/100km]

7,8