Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Batik, 18 lat temu
Silnik 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rok produkcji 1998
Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Jako, że jestem optymistą i lubię Ople, pomimo wszystkich napraw i wymian bardzo lubię tę Corsę. Przede wszystkim za układ jezdny. To najmocniejszy punkt w Corsie i w każdym Oplu. ASO tłumaczyło kłopoty układu elektrycznego mojej Corsy fatalnym stanem benzyny w Polsce;) Każde wytłumaczenie jest dobre i może uwierzyłbym w te kacze opowieści, gdybym nie tankował VPowera. Pozdrawiam Corsarzy!
Jak to 3-cylindrowy motor, nadwozie wpada w wibracje na biegu jałowym.
Wadą jest drżenie drążka zmiany biegów w czasie jazdy.
Jak na mały samochód bardzo dobre prowadzenie, stabilna w koleinach, dobrze trzyma na zakrętach.
Jaka widoczność? widzenie przez kierowcę otoczenia samochodu czy oświetlenie drogi? Oba warianty dobre.
Wszystko na miejscu i pod ręką, wygodne fotele, ale nie wszystkie Corsy takie miały.
Bardzo dobre ogrzewanie, trzeba tylko regularnie wymieniać filtr p/pyłkowy, by nie parowały szyby.
Mały samochód, a oferuje bardzo dużo miejsca w środku, również dla pasażerów z tyłu. Bagażnik niczego sobie.
Welur w środku doskonale wygłusza Corsę - polecam.
Doskonałe spalanie jak na benzynowy motor, przeglądy i części w ASO niestety drogie.
Żarówki w lampach tylnych działają kiedy chcą. Raz na 147 tys km wysiadł mi wyłącznik elektrycznie sterowanej szyby.
Elektryczne wspomaganie kierownicy popsuło się przy 50 tys km, w ASO umieją tylko wymienić, chociaż elektrycznie było sprawne. W ciągu całego okresu eksploatacji 147.000 km wymiana: 4 razy silnik krokowy, czujnik obrotu wału, przepływomierz powietrza, sonda lambda, czujnik poziomu oleju; przy 100 tys km wymieniłem rozrząd (łańcuchowy) bo klekotał jak diesel. Tylny tłumik już 4-ty, środkowy 3-ci. Katalizator popękał, więc go zaspawali. Podczas mrozów zeszłej zimy wycieraczki przednie odmówiły posłuszeństwa i trzeba było rozebrać mechanizm. Tego lata odmówiły posłuszeństwa tylne wycieraczki.
Opel Corsa B Hatchback