Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

woj, 18 lat temu
Silnik 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Rok produkcji 1999
Opel Corsa B Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Bardzo przyjemne auto - zgrabne zwłaszcza w wersji trzydrzwiowej. Zaletą jest dostępność serwisu. Samych ASO do przegladu jest po kilka w każdym mieście, niektóre czynne nawet do 22:00 + setki warsztatów, które za niewielką opłatą wymienią zużyte części. Dużym plusem jest łańcuch rozrządu, który eliminuje odatkowy koszt wymiany pasa rozrządu przy przeglądach.
Długa trójka pozwala nawet na w miarę przyzwote wyprzedzanie w trasie.
Małe problemy z jedynką, naprawione za 100 PLN - ale generalnie nieźle
Auto w miarę nieźle trzyma się drogi.
Mogłoby być więcej schowków, ale prostota też ma swoje plusy - łatwiej sprzątnąć
W zimie chwile potrwa, aż się nagrzeje. Nawiew działa nieźle, ale jak się wprwadzi za dużo wilgoci do śrdoka (np. 4 chłopaków po koszykówce) należy otworzyć okno. Mam podejrzenia, że w ASO niechętnie zminiają przy przegladach filtr powietrza (przeciwpyłkowy), bo jest doś trudno dostępny - trzeba zdjąć wycieraczki. Jak postanowilem sam kiedyś wszystko powymieniać - wycieraczki były zapieczone na amen....
Mam 188 cm wzrostu - i nie jest to idealne auto na moj wzrost, zwlaszcza jak sie ma problemy z kolanami. Wysokość fotela kierwocy w wersji swing jest co pawda regulowana, ale chyba nie każdy może tam się czuć komfortowo. Ale da się z tym jakoś jeździć - nawet do Dubrownika... Pasażerowie z tyłu mogą mieć gorzej. Ale w trzy sosoby można jechać w trasę na luzie.
Nie mam dużego porównania, ale cichszy niż stara mazda 121 (taka co wygląda jak fiesta). Wydaje mi się, że ok.
W trasie niestety troszkę trzeba ją docisnąć - zwłaszcza przy wyprzedzaniu, ale i tak jest ekonomiczna.
Chyba bardziej warto kupić auto używane, ale jest ok.
Są problemy z końcówkami komputerka (termostat, dwa razy wymieniany silniczek krokowy, etc.). Na gwarancji wymieniłem zatrzask kanapy tylnej. Tak to raczej żarówki. W ASO co prawda najchętniej przy każdym przeglądzie wymienialiby wszystko. W moim ASO dawali odatkowo gwarancję dealerską na 3 lata, dość mocno ograniczoną - do tego stopnia, że przy zmienie płynu hamulcowego serwisanci z góry zapowiadają "popsucie" cylinderków i dodatkowo chargują 600 PLN za popsute przez nich części - bez komentarza...
Wymiana niektórych elementów w ASO może być dość kosztowna - i wtedy z drobiazgu robi się nagle 1500 PLN, ale da się to obejść korzystając jedynie z diagnozy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW [l/100km]

6,7