Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

manyek, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Opel Corsa B Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik nie jest zbytnio ´wykręcony´. 60KM przy pojemności 1,4l... ale to w koncu 8V, ale mozna za to liczyc na duze, bezawaryjne przebiegi. Ten sam silnik byl montowanych w wiekszych astrach, tam byl zbyt slaby ale w corsie - jak najbardziej OK. Elastyczność: w miescie bardzo dobrze, na trasie przecietnie, generalnie dobrze.
Lekko pracująca skrzynia. Przyzwyczajenia wymygają dość długi skok lewarka i bardzo cofnieta jego pozycja przy 2im i 4tym biegu. Z kolei zostawiając auto na 1ce zastanawiam sie czasem czy nie jest na luzie - lewarek jest wtedy pionowo a nie przechylony ku przodowi. Ale pod względem samej pracy - brak zastrzeżeń.
W mojej korsie jest wpomaganie kierownicy. Nie jest przesadnie nadgorliwe jak n.p. to CITY z fiata. Zawieszenie nastawione raczej na wygode niz na wyścigi. Ale za to jeździ się dosyć przyjemnie.
Mam wersję 5cio drzwiową, z trzecią parą szyb po bokach i pioną klapą bagaznika można parkować bardzo dokładnie.
Wszystlo pod ręką. Przydałaby sie jedynie regulacja kierownicy.
W zimie ciężko było odparować szyby podaczes jazdy z 2 pasażerami. W sumie pozbycie się pary z tylnych bocznych szyb graniczylo z cudem. Wymieniłem filtr "kabinowy", liczę na poprawę.
Przy 2 "bardziej rosłych" osobach z przodu będzie ciasno. Ale jezeli w większości jeździć chcesz sam, lub Twoja dziewczyna nie jest wielgachna spokojnie można powiedzieć o wygodnej jeżdzie :)
Przy 110-120km/h zaczyna być głośno (wiatr). Powyżej dodatkowo slychać silnik. Optymalna prędkość na trasie pod względem hałasu to 90km/h.
Zuzycie paliwa jak na pojemność 1.4 bardzo dobre. Średnio jest to 6l/100km, Jeżdżac zima po mieście raz ´wyszedłem´ nieco ponad 7l. Jadąc na wakacje, autem pełnym bagaży zszedłem do 5.2l/100km (dystans 1570km). Koszt nowych części jest niewygórowany - duża ilość zamienników. Np. kompletny wydech 170zł; pompa wody 95zł.
Podświetlenie konsoli środkowej - przaplone obie żarówki. Przednie fotele czasem skrzypią podczas jazdy po nierównej drodze.
Posłuszeństwa odmowiła pompa wody - łożysko. Reszta bezproblemowo pracuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

6,1