Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

vikta, 18 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Opel Corsa B Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolona z Corsinki, lekko podrasowana świetnie się prezentuje i do tego jest bardzo szybka i zwrotna, świetnie trzyma się drogi na zakrętach przy dużych prędkościach, mam kubełkowe fotele, także nawet nie wypadam i nie przesuwam sie po fotelu. Nie oddałabym mojej Cosy nikomu :)
cichy, aczkolwiek przy dużych prędkościach wydaje się lekko głośny
na 3 biegu dopiero czućjak nabiera oczekiwanej prędkości, nieraz jest mały problem z wrzucaniem jedynki
bardzo zwrotne autko, świetnie trzyma się drogi nawet przy dużych prędkościach
wszystko świetnie widać, w zimie niestety trzeba długo czekać aż odparują szyby
corinka to bardzo ekonomiczne autko, w zimie spala 7l, na moich ´25 średnio 5,8-max7l
nie narzekam, autko szybko się nagrzewa
pomimo niewielkich wymiarów jest naprawdę sporo miejsca :)
dmuchawa na poziomie 3 i 4 chodzi bardzo głośno, silniczka niemal w ogóle nie słychać, chyba że jedziesz ponad 140 km/h
tanie w eksplotacji i utrzymaniu, w mieście średnio spala 5,8-7l, na trasie z ok.5-6l, przegląd to koszt ok 100-150 zł, części nie są drogie
hmmm.. stosunkowo drogo mnie kosztowała, aczkolwiek w cenę wchodziły niezłe gadżety
dwa schowki, pojemnik na monetki, pojemnik na dwa kubki, pojemny bagażnik, a jeśli masz dobry sprzęt grający to masz niezły club na kółkach
trzeba pilnować pasek rozrządu/klinowy, dbać o pedały (sprzęgło i gas), i nienależy dopuścić do sytuacji, kiedy braknie paliwa, to grozi śmiercią dla tego autka
Opel Corsa B Hatchback