Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

zadowolony, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Opel Corsa B Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
ja tym samochodem zrobiłem 240000 km, jest to już moje kolejne auto i powiem tylko tyle, że ja jestem zadowolony i życzę każdemu takiego auta do którego przy odpowiedniej eksploatacji nie trzeba dużo dokładać, części można powiedzieć są tanie, wsiadasz lejesz benzynę i jedziesz, są też minusy ale jak w każdym samochodzie coś zawsze się psuje w tak leciwym samochodzie,gwarantuję że takim autem można zrobić nawet 450 000 km,
żadnych problemów z silnikiem, tylko trzeba dbać o olej,filtry,świece, regularnie wymieniać, jak na opla to super ( ja od początku jeżdżę na oleju Mobil 1 półsyntetyku, wymieniam co 10 000 -15000 km)
jedyna rzecz jaka była wymieniana to linka od sprzęgła... uwaga!!! to informacja dla wszystkich przy stanie licznika ok 230 000 km linka po prostu się przeciera...
często trzeba wymieniać końcówki drążków, ale przy stanie naszych dróg to normalne, zawieszenie sztywne trochę trzęsie ale za to na zakrętach auto lepiej się trzyma drogi (trzeba dbać o zawieszenie jak w każdym aucie)
dobra bo jak bym napisał że bdobra to bym skłamał
jest dobra jak na tak małe auto, po prostu dobry ,wygodny i pakowny samochód dla dwóch osób,
słaby nawiew na nogi kierwcy, ( trzeba dbać o fitr kabinowy bo okna strasznie parują)
z przodu jest ok, ale z tyłu miejsca jest mało zwłaszcza jak ktoś wysoki siedzi z przodu
przy wysokich obrotach powyżej 4000 jest już głośniej(ale kto tak jeżdzi na dłuższym odcinku?)
jak nie masz ciężkiej nogi to zrobisz nawet 780 km na zbiorniku(prędkość 90-115 km/h) w trasie.
żarówki się częto przepalają na desce rozdzielczej, ogólnie instalacja elektryczna jest trochę zawodna,tylna wycieraczka mało używana może się zatrzeć:), kable przy przejściu między karoserją a klapą tylną potrafią się przełamać,oznaki korozji na masce i klapie to normalne w Corsie (zobacz w opiniach prasowych)
najpowążniejsza usterka, to wymina chłodnicy :) ze starości i to nie żart, po za tym to tylko ekploatacyjne rzeczy, linka sprzęgła, alternator(wymiana szczotek),

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

7,3