Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

erol, 18 lat temu
Silnik 1.4 Si 82KM 60kW
Rok produkcji 1997
Opel Corsa B Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Auto dla niewymagającego kierowcy który ceni prostotę i niedrogi serwis (oczywiście nie mam na myśli ASO - tutaj jest katastrofalnie). Generalnie trafił mi sie nieawaryjny egzemplarz, choc po 130 tys. km zaczęły pomału wyłazić mankamenty eksploatacji - jednak wszystko to w graniach tolerancji. Receptą na niekłopotliwą eksploatację jest spokojna jazda bez żyłowania....
stara konstrukcja, mała moc (45 KM) jak na te pojemność, ale brak wyżyłowania jest powodem dużej niezawodności
Skrzynia , gdy się z nią delikatnie obchodzić pracuje całkiem znośnie przez lata. u mnie drogi prowadzenia lewarka całkiem poprawne nawet po 160 tys. km.
po prost sie kula, poprawne prowadzenie o ile ktoś nie szarżuje
o.k.
ergonomia o.k. - obsługa prosta i intuicyjna
poprawnie
Z przodu o.k., z tyłu też całkiem znośnie
z tym silnikiem i tym rocznikiem jest głośno pow. 100 km/h
patrz poniżej
o.k.
Przejechałem Corsą 160 tys. km jako pierwszy własciciel - właściwie dopiero po 120 tys. zaczęly wychodzić jakieć drobiazgi jak , zaśniedziałe łacza styków oświetlenia i tym samym problemy z wew. oświetleniem, skracanie się skoku pedału sprzęgła co o. 3000 km - ale można sie tego samemu pozbyć podkręcając nakrętkę na cięgnie - dlaczego sie to dzieje - nie wiem. Przepaleające się żarówki świateł mijania - średnio raz na 2-3 miesiące,
Przez 160 tys. km nigdy mnie nie zawiodła w trasie. Przez caly ten czas okresowe przeglądy. Po 90 ty. km wymiana tylnych amortyzatorów, po 100 tys. km wymiana tarcz i klocków hamulcowych i paska rozrządu. Wymiana opon po 140 tys. km. lewy sworzeń po 120 tys. km, tłumik (cały) i rozrusznik po 130 tys. km,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 82KM 60kW [l/100km]

5,9