Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Corsa B Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Całkiem przyjemne i przestronne wnętrze z pozycji kierowcy
Zawieszenie : końcówka drążka kierowniczego
Karoseria : pojawiają się ślady korozji
Samochód w swojej klasie (małe) oceniłbym bardzo pozytywnie i pewnie kupiłbym jeszcze raz, ale... niestety spalanie jest duże i to jest główny minus. Jednak głównym powodem dla którego nie kupiłbym go ponownie jest to, że po prostu jest on mały (generalnie, nie mówię o tej klasie samochodów), po prostu wybrałbym coś z wyższej półki jeśli chodzi o wielkość.
Silnik 1.4 jest ok, do 120 km/h jakoś się rozpędza później już słabiej (poza tym czuć spadek mocy na LPG), ale generalnie na trasie da się w miarę płynnie jechać i wyprzedzać
Raczej ok, nigdy nie narzekałem. Przełożenia mogłyby być krótsze i generalnie bardziej precyzyjne, ale w końcu nie jest to jakiś sportowy smochód
Nie wiem czy to wina wieku (a więc może i już zawieszenia w niekoniecznie najlepszym stanie), generalnie zbyt miękkie jak dla mnie zawieszenie. Poza tym już kilka razy wymieniałem końcówkę drążka kierowniczego (ale może to wina tego, że samochód jest po wypadku), koszty tego nie są duże (też zależy od warsztatu, niektóre liczą sporo za ustawienie zbieżności później), ale jest to irytujące.
Jak dla mnie bez zarzutów (3d wersja).
Wszystko banalne w obsłudze, intuicyjne i pod ręką
Najbardziej denerwujące jest parowanie szyb (zazwyczaj jak pada deszcz i jedzie więcej niż 2 osoby), to mogłoby być lepsze. Raczej wolno się nagrzewa, trzeba puszczać ogrzewanie na nogi zimą, bo w trasie marzną (a wtedy nie dmucha na boczne szyby lub przednią i parują trochę).
Nigdy z tyłu nie jeździłem, ale raczej za dużo miejsca nie ma. Z przodu jak najbardziej OK. Wyjazd wakacyjny z bagażami to raczej nie więcej niż 3 osoby, bo bardzo mały bagażnik. i trzeba do środka brać torby.
Do 100-110km/h może być, ale tak od 120 jest już głośno i trzeba nawet rozmawiać trochę głośniej.
1.4 8V (60 KM). Jeżdzę tylko na LPG, poniżej 8l nie udało mi się zejść. Generalnie pali dużo, ale też nie mam lekkiej nogi.
Jakość wprawdzie nie powala na kolana, ale za tą cenę jest jak najbardziej do zaakceptowania. Generalnie samochód raczej tani w utrzymaniu (części, serwis), jednak spalanie zbyt duże.
Oprócz wspomnianej końcówki drążka kierowniczego przez ponad 5 lat większych awarii nie było (normalne wymiany: amortyzatory, pasek rozrządu, klocki, olej, filtry itp.). Miałem jeszcze pękniętą sprężynę w przednim zawieszeniu i trzeba było obie wymienić. Generalnie części jak i warsztat (w niedużym mieście) tanie (dużo zamienników)
Zawiódł mnie tylko 2 razy przez ten czas (tzn. nie mogłem jechać, bo nie udało mi się uruchomić) i były w sumie to drobnostki: przepalony bezpiecznik od gazu oraz duże mrozy (rano około -20C), ale to kwestia akumulatora.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

10,3