Ocena kierowcy - Opel Corsa B Hatchback

grzesiek0192, 14 lat temu
Silnik 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW
Rok produkcji 1998
Opel Corsa B Hatchback 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : chyba silnik. Chociaż ciężko powiedzieć . Auto całkiem nieźle przyspiesza i przy dynamicznej jeździe niedużo pali . O ile można powiedzieć że 65 konny silniczek jest dynamiczny
Tutaj to ja bym dał 4,5 gwiazdki. :)
Rewelacji nie ma :P Bagażnik mieści dwie walizki , moze i więcej to zależy od wielkości walizek :P Pasażer i kierowca ma całkiem wygodną pozycje za kierownicą , co do tylnej kanapy to nie jeźdze tam :P tragedii nie ma jest z Tyłu wygodniej niż w AUDI TT czy maluchu :P
Trzeba przyznać jeden z najbardziej ekonomicznych samochodów za rozsądną cene chociaż są egzemplaże drogie przy zakupie . Zużycie paliwa przy tym silniku jest wpożątku i moim zdaniem było by głupotą wsadzać do niego jakieś LPG ,a takie Corsy już widywałem . przeglądy to tylko wykonuje wtedy gdy mi jest pieczątka potrzebna :P Co do serwisu jeżeli ktoś lubi motoryzacje ma jako takie pojęcie o mechanice + kilka kluczy i książek napraw które wydaje WKŁ ( wydawnictwo Komunikacji i Łączności ) taka książeczka do corsy kosztuje około 50-60 zł. Plusem jest też to że jest w języku polskim więc zaoszczędza troche czasu. Może tak naprawde wszystko naprawić , regulować i konserwować ukochane autko . A koszty dzięki takiej książce spadają i spadają. Już nie trzeba z pierdułką jechać do serwisu . np. wymiana żarówki każdy może to wykonać no i troche chajsu zostaje w kieszeni.
Jakość jak najbardziej jest wpożądku a cena kupna . auto potrafi być drogie przy zakupie . Widziałem egzemplaże bardzo dobże wyposażone z końca produkcji za 17 000 !!!! A z początku produkcji można kupić za 3000 zł a nawet taniej Lecz wyposażone jak ruski traktor. silnik stary i zacofany 8v , kierownica, siedzenia i to wszystko.
Auto dobrze sie spisuje. Wystarczy wymieniać olej i paliwo do baku dolewać. Raz miałem tylko problem z spalonym czujnikiem temperatury silnika czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam . silnik działał tylko chłodzenie jego nie działało . Dokupiłem pierdułkę i naprawiłem sam :)
Nie było takich

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V ECOTEC 65KM 48kW [l/100km]