Ocena kierowcy - Opel Corsa C

bad, 15 lat temu
Silnik 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Rok produkcji 2004
Opel Corsa C 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce bardzo sprawne niczym te w dieselach VW mimo bębnów z tyłu.
Jak dla mnie auto ekonomiczne i to najważniejsze. Jeżdżę sporo bo ok 750km tygodniowo, więc na stację benzynową zaglądam raz na tydzień. Auto nie jest szczytem moich marzeń, ale do pracy doskonale się nadaje... małe, zwinne i ekonomiczne.
Jak na silnik o mocy 70KM, autko zbiera się przyzwoicie i wyprzedzanie nie stanowi problemu. Pomimo słabej \"dwójki\", autko doskonale przyspiesza na czwartym i piątym biegu. Słabe wyciszenie wnętrza i dość głośno przy prędkości powyżej 110km/h. Po dłuższej jeździe w korku i co za tym idzie częstej pracy na sprzęgle, słychać stukanie sprzęgła i czuć telepanie na pedale. Oby tylko nie padło. Silnik długo się nagrzewa, ale to chyba standard w motorach Opla. Ogólnie nie jest źle.
Skrzynia nie jest idealnie dopracowana, jednak zgrzyty zdarzają się na tyle rzadko, że nie stanowi to wady auta.
Dość sztywne zawieszenie sprawia, że auto dobrze trzyma się zakrętów. Zły stan naszych dróg ma wpływ na powstawianie luzów w przekładni. Wymieniłem łączniki stabilizatorów z przodu, bo były stuki w zawieszeniu i linki przy bębnach z tyłu, bo dopadła je korozja i ręczny nie łapał.
Widoczność do tyłu nie jest najlepsza, ale parkuję na lusterka, więc dla mnie to nie problem. Do przody podczas skręcania zdarza się, że dość szerokie słupki przednie ograniczają lekko widoczność.
Opel to nie VW, więc plastik dominuje. Ogólnie rzecz biorąc i tak wiele się poprawiło w Oplach. Siedzenia wykonane z materiałów odpornych na zużycie. Wszystko dostępne pod ręką. Szkoda, że nie ma podłokietnika.
Klima manualna działa jak należy. W zimę gorące powietrze po przejechaniu 5km.
Jak na auto tej klasy i niewielkich rozmiarów, to bardzo przestronnie. Chyba nie ma w tej kwestii konkurenta.
Słabe wyciszenie, ale czego można oczekiwać przy małym aucie z silnikiem diesela... Zresztą to nie VW tylko Opel i zawsze będzie ustępował temu lepszemu. Nawet zamykając drzwi słychać swoisty metaliczny dźwięk klapnięcia jakby puszkę metalową zamykał.
Mała pojemność, małe spalanie. Przy dynamicznej jeździe i części przebiegów w korkach średnio wychodzi mi 5,2. Przy czym nie jeżdżę stylem emeryta i poruszam się również w zakorkowanej z rana Warszawie. Nie testowałem auta na minimalne zużycie przy spokojnej jeździe w trasie.
Kupiłem auto czteroletnie. W porównaniu z VW sporo tańsze.
Na razie OK. Jedynie prowadnica tylej szyby coś szwankuje. Sterowanie ręczne korbką. Po opuszczeniu szyby problem z jej podniesieniem - szyba nie idzie równo i się blokuje bokami. Musiałem ręką ją trzymać podczas podnoszenia bo się kleszczyła. Zamknąłem i jej nie ruszam.
Na razie OK.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW [l/100km]