Ocena kierowcy - Opel Corsa C

mk85, 10 lat temu
Silnik 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW
Rok produkcji 2006
Opel Corsa C 1.3 CDTI ECOTEC 70KM 51kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : tanie i oszczędne auto, mam nadzieję że tak pozostanie, szukałbym nadwozia 5drzwiowego
Inne
Fajne autko z rewelacyjnym silnikiem na łańcuszku rozrzadu, spalanie max 6.15 litra w mieście w dużych korkach, obliczane wielokrotnie:) odpukać tylko filtry i olej wymieniam. Warto poszukać 5-drzwiowego nadwozia, ja się męczę z 3drzwiowym ale to będzie główny powód zmiany, autko świetne do miasta, w dalsze trasy spoko można jechać, nie jest to insignia pod względem miejsca ale nie oszukujmy się nie jest to bryka dla zamożnych;D
fiatowska konstrukcja 1.3 CDTI czy multijet to to samo, lac paliwo iśmigac, nie jest to demon prędkości, ledwo 70 koni ale wyprzedzać się da:)
trzeba mieć do niej podejście, nie jest to najmocniejszy element
trzyma się drogi, zawieszenie twarde ale bardzo trwałe, rewelacyjne elektryczne wspomaganie w mieście się sprawdza idealnie
komfort niewielki, to nie limuzyna
niestety moja Korsina jest surowa w środku, najbardziej dokucza brak klimy i 3drzwiowe nadwozie, w mieście wepchnie się w każdą dziurę,
grzeje dobrze, klimy niestety brak, wentylacja cudów nie zdziała przy upałach
głośny klekot ale i tak go lubię za dobrą współpracę;)
na prawdę mało pali i nie sprawia nieprzyjemnych drogich niespodzianek, części jakby ktoś potrzebował masa i w dobrych cenach
kupiłem go za 13 tysiaków jak miał 6lat, jest kiepsko wyposażony ale jest niezawodnym miejskim maluchem
odpukać jest ok
brak