Ocena kierowcy - Opel Corsa C

Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Corsa C 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : niezniszczlany
Układ hamulcowy : lekka buda hamuje świetnie
Inne : dokładka przedniego zderzaka - projektant do zwolnienia
Inne : widzieliście corse C z "niezwisającą" wycieraczką tylną ?
Byłem właścicielem corsiny przez całe 5 lat. Genialny samochód do miasta dla 1 - 2 osób. Śmieszne koszta utrzymania. Gdybym miał znów wybrać samochód dla jednej osoby na dojazdy do pracy to wybór padłby znów na Corse. Przyjazna kierowcy , wszystko proste w wymianach , koszta niskie. POLECAM. Nie marnujcie czasu i pieniędzy na szukanie golfów , polówek o bajkowych przebiegach na których nie widać jedynki z przodu bo licznik ma 6 znaków. Za 5-6 tys macie super Corsine
Prosty 1.7DTI 75KM wystarcza do dynamicznej jazdy po mieście. Na głowe bije trwałością wynalazki1.6HDI czy 1.4TDI. Nie polecam również wersji 1.3CDTI oraz 1.7CDTI. Dwumasa , dpf - po co to komu ? Przez wagę Corsiny bez problemu wytniecie spod świateł wszelakie 1.9TDI. Pilnować wszelkich wymian i silnik niezniszczalny. Zrobiłem nim 80tys. Spalanie bardzo niskie jak na możliwości tego wariata. Turbinka robi swoje. Turbo dziura wiadomo odczuwalna do 1.8tys. Bez strachu wyprzedzicie ciężarówkę bo auto na prawde zbiera się super.
Jedynka tragiczna krótka jak w dostawczakach. Reszta ok.
Super prowadzenie , elektryczne wspomaganie kierownicy robi swoje. Przesiadasz się z auta bez wspomagania lub ze wspomaganiem elektrycznym ? Poczujesz się jakbyś miał 50 w bicku. Ster kręci się leciutko za użyciem jednego palca.
Brak korozji ale z dachu zaczął schodzić klar.
Małe autko więc z parkowaniem lub włączaniem się do ruchu nie ma problemów. Lusterka dość duże.
Wszystko pod ręką , OPEL.
3/5 - średnio. W zimę chłodzi dość szybko bo buda mała ale ogrzewanie w zimie to przegięcie. Zdaje sobie sprawę z tego że diesel benzynie w tym nie dorówna ale pierwsze ciepłe podmuchy uderzały moją zamarzniętą szybę dopiero po jakichś 10km
Myślę że nikt nie kupuje tego auta z myślą o rodzinie lub przewożeniu RTV. Nada się jako przewóz ale raczej pizzy. Bagażnik na weekendowe zakupy wystarcza. Dla kierowcy i pasażera 185cm jest ok. Tylna kanapa wygodna aczkolwiek miejsca na nogi nie uświadczymy. Superb to to nie jest :)
2/5 - kle ,kle ,kle ,kle ,kle ,kle ,kle ,kle czego się spodziewać po dieslu. Chociaż TDI brzmi przy tym jak ursus.
Tarcze klocki filtry oleje za śmieszne pieniądze. Dostępność wszędzie. Wymiana prosta.
Zdecydowanie 5/5. Za taką kasę taki rocznik auta z tak bezawaryjnym silnikiem. Niskie koszta.
Nie wiem co za pajac wymyślił dokładkę plastikową zderzaka przedniego. Podczas mojej 5 letniej przygody zgubiłem takie 2 a zderzak spadł mi z 4-5 razy. Genialny wynalazek na zmniejszenie prześwitu do poziomu Lamborghini Aventador'a. Masakra. Poza tym ramię tylnej wycieraczki w corsie C. Na 10 Corsin które zobaczycie 10 będzie miało "zwisające" tylne ramię wycieraczki. Jest tam sprężynka która strzela fochy i większość tych aut ma ten problem.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW [l/100km]