Ocena kierowcy - Opel Corsa D Hatchback

Klemens, 2 lata temu
Silnik 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Opel Corsa D Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : idzie w górnych obrotach
Corsa jest nawet spoko ma dość obszerne wnętrze dobre kubełkowe fotele które trzymają według mnie trochę za mocno. Spalanie paliwa jak na osiągi jest przeciętne pali mi średnio 6.7-7.2 czyli ujdzie na mieście mi się nie udało spalić więcej jak 8 na setkę przy dość dynamicznym ruszaniu. Dla mnie w tym aucie zawieszenie jest zbyt twarde zbyt sportowo trzęsie na dziurawych drogach mocno. Hamulce ponad przeciętne . Jak ktoś szuka auta do latania po mieście ewentualnie między wioskami to spoko ale w trasę się nie nadaje bo ma za wysokie obroty jest porostu głośno i dużo pali jak na tak mały silnik to auto pali mało przy 80-90 km/h ale na autostradzie przy 140 km/h pali 7.4 na setkę.Corsy bym już nie kupił a naewno nie z tym silnikem jest za mało dynamiczna przy większych prędkościach bo do 100 km/h jest ok ale powyżej można zapomnieć o wyprzedzaniu.
Dużo osób narzeka na dynamikę silnika jak dla mnie jest naprawdę spoko 80 koni i 1135 kg auto czego można się spodziewać na wolnych obrotach szału niema ale od 4000 obrotów to przyspiesza dość fajnie . jak silnik dostanie po obrotach to jest nawet dynamicznie ale tylko w max 2 osoby a najlepiej samemu w 4 osoby przyznam że dynamiki już brak , Według mnie ten silnik w tym aucie to takie minimum mocy do bezpiecznego poruszania się po drodze miałem okazje jechać 1.0 w 3 cylindrach to jest stalowy muł .
Ta skrzynia jest taka toporna biegi zmienia się typowo po oplowsku czyli brak takiej precyzji biegi zmieniają się i tyle bez rewelacji. Ale za to biegi mają krótkie przełożenia i są idealnie zestopniowywane tak że skrzynia ewidentnie poprawia osiągi silnika jedyny minus to brak szóstego biegu bo przy 100 km/h na 5 biegu jest 3200 obr to auto nie nadaje się na autostradę
Corsa jest na oryginalnym fabrycznym zawieszeniu i jak dla mnie jest ono zbyt ustawione sportowo jest poprostu bardzo twardo przydałoby się więcej komfortu . Ale prowadzi się łatwo i bardzo pewnie
Jak na opla to nawet spoko korozja jest jedynie na masce i mały bąbelek na prawym tylnym nadkolu.
Jak na auto miejskie to widoczność taka sobie bez rewelacji ale źle też nie jest, jedynie tylne słupki trochę zasłaniają mogły by być węższe .
Jest parę drobiazgów które strasznie mi nie pasują czyli kierunkowskazy to jest kpina brak typowego kliknięcia tu jest to samo co w vectrze c i astrze h , do tego włanczanie i wyłanczanie tylnej wycieraczki inaczej jak w każdym aucie poza tym wszystko ok
Ogrzewanie to wielki minus tego auta leci ciepłe i zimne ale nawiew strasznie głośno hałasuje na 1 i drugim stopniu wieje ale słabo to czuć na 3 i 4 jest fajnie ale wentylator strasznie hałasuje i jest duża szansa że popsuje się opornica nawiewu kosztuje co prawda 35 zł nowa ale na wszelki wypadek 3 i 4 nie używam 2 razy już to naprawiałem . klimatyzacja mrozi ale w upały szału niema
Jak na klasę auta to corsa ma dużo miejsca z przodu jak i z tyłu 2 osoby mają wystarczającą ilość miejsca, w 3 to jest ścisk
jak na klasę auto jest dobrze szału niema ale konkurencja ma tak samo
Części tanie a auto za specjalnie też się nie psuje
w tych pieniądzach to jest w czym wybierać to jest typowy opel taki zwykły przeciętniak
O dziwo działa wszystko

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW [l/100km]