Lista ocen Opel Frontera B (58) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ptah@vp.pl
Standard 3.2 V6 205KM 151kW
jak ktoś chce tanio to niech kupi malucha. Trzeba się liczyć z kosztami. Ja mam frotkę zagazowaną więc latam za rozsądne pieniądze. (spalanie podaje dla LPG) W mieście i w korkach 17-18 l/100km na trasie 12l/100 mi średnio wychodzi 15-16l/100km Bardzo droga wymiana rozrządu, ok 2 000 zł, ale to w końcu silnik isuzu. dobrze że nie trzeba tego robić za często. W porównaniu do zwykłego auta trzeba liczyć się z większym kosztem części i robocizny...
~..:: AR ::..
Standard 3.2 V6 205KM 151kW
Silnik 3,2L, 205 koników chce jeść i domaga się dość wyraźnie. W terenie pali tyle ile wlejesz :) Bez LPG to porażka. Zakładasz butlę 90L wejdzie do niej jakieś 72L LPG i 380-440km na butli przejedzie. Nie jest to demon zasięgu ale coś za coś. Butla pod autem jest możliwa ale wymaga sporo pracy by wpakować tam 60L większa 120-150L wewnątrz wejdzie ale się już nie spakujesz za bardzo. Ja polecam 90L + sztywna płyta zamiast rolety zwiększy to...
~Mariusz Siedlce
Standard 2.2 16V 136KM 100kW
Auto jest niemałe, ciężkie, ma duże opory toczenia na szerokich oponach i aerodynamikę zbliżoną do "kiosku z gazetami" - taki zestaw nie może być szczególnie ekonomiczny. Ale po założeniu gazu okazuję się zupełnie nieźle i kosztami jazdy nie trzeba się szczególnie przejmować. Części kosztują różnie, niektóre są tanie a niektóre droższe. Jak kogoś nie stać to niech kupi sobie Ładę Nive lub Poloneza.
~Tomek KOSA
Sport 2.2 16V 136KM 100kW
Jak na auto o masie 1780 kg nie jest najgorzej popatrzmy prawdzie w oczy jest ciężkie żeby jechało potrzebuje paliwa i to wcale nie mało.Na szczęście mam instalację LPG(oczywiści sekwencyjny wtrysk gazu jedynie słuszna w tym aucie nie czuć żadnej różnicy jedziesz tak jak na benzynie koszt ok.4000pln) jest to wielki plus przy dzisiejszych galopujących cenach benzyny.Pali od 12 do 15 l gazu na 100 km
~Przemek
Standard 3.2 V6 205KM 151kW
Tutaj już nie jest tak fajnie. Auto było tanie w zakupie . Kupiłem w Holandii osobiście. Przerejestrowanie 1600zl , ubezpieczenie 1000zl no i założyłem instalację gazowa koszt 4000zl . Części dzisiaj nie są już tak drogie jak kilka lat temu, więc mocnej tragedii nie ma , ale auto jest coraz starsze więc ciągle coś w nim trzeba wymieniać
~pikap
Standard 2.2 DTI 115KM 85kW
jak na takie durze auto jest do zakceptowania (tylko ta cena ropy powariowali !!!)ceny napraw nie są duze ale policzyć całość są ogromne mam znajomych i oni też mają frontery ipodzielamy jedną opinie że w tym samochodzie psuje sie niemal wszystko i niewiadono kiedy więc nie żdziwcie sie ze was zawiedzie gdzieś wtrasie bo mnie nie raz!!!
~Daniel Rajszczak
Standard 2.2 DTI 115KM 85kW
Uważam, że pozytywnie ekonomicznie jak na przeznaczenie i gabaryty: miasto klima do 12-13l / miasto bez klimy ok. 10l / trasa klima 9l / trasa bez klimy 8l. Części mnóstwo, niedrogo. W porównaniu np. z Jeep\'em lub innymi terenowymi jest naprawdę niedrogo.
~Mandus
Standard 2.2 DTI 115KM 85kW
Średnio przy normalnej jeździe z klimą (no i automat) trzeba liczyc w okolicach 10l/100. Jak na terenówkę, to chyba dobrze, Da się niżej zejść, ale po co się męczyć? W końcu jeździmy Fronterą bo lubimy, a nie po to by specjalnie oszczędzać. Jest OK
~Kamil
Standard 2.2 DTI 115KM 85kW
Samochód w miarę ekonomiczny, średnie spalanie na oko w granicach 7-8 litrów na setkę. Plusem jest to, że podróżując z prędkością ok. 60 km/h na równym terenie można już wbić 5-ty bieg i pykać z obrotami w okolicach 1500.
Dziennik kosztów dla Opel Frontera B
8,9
15,2
17,0
~wiciak_c
Sport 2.2 16V 136KM 100kW
Trochę spala paliwa, ale ten typ tak ma. Ceny części i napraw w porównaniu z osobówkami (a mam jeszcze VECTRĘ A) nie należą do tanich, ale jest to najprawdopodobniej najtańsza w utrzumaniu terenówka.