Ocena kierowcy - Opel Meriva I

Silnik 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 92kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : rozwiazanie wew auta
silnik elastyczny i oszczedny przy bardzo delikatnej jezdzie po miescie ok 8 litrow na 100 km biegi zmieniam juz przy 2800. na trasie jeszcze nie sprawdzone bo auto posiadam dopiero dwa tygodnie. silnik bardzo cichy przy takiej jezdzie prawie nie slyszalny w srodku dopiero po rzekroczeniu 3500 obrotow robi sie troche glosniej.
skrzynia pracuje super nie haczy jak to bywa w oplu ale to dopiero 34tys przebiegu. w vectrze przy 210tys tez nie ma wiekrzych klopotow.
jak w oplu twardo ale ja tak lubie auto bardzo sprawnie pokonuje zakrety na dziurach troche trzesie
tu niestety nie bede juz tak laskawy po przesiadce z vectry tu jest porazka. slupki z przodu bardzo ograniczaja widocznosc doprowadzajac do bardzo groznych sytuacji na drodze pewnie kwestja przyzwyczajenia ale trzeba bardzo uwazac wychylac sie przed slupek zeby cos widziec.
moja wersja jest z klimatyzacja automatyczna elektryka szyb lusterek itp ale nie mam stolikow na siedzeniach ani schowkow pod siedzeniami po prostu brakuje schowkow ale za to genialne siedzenia z tylu regulacja tyl przod i na boki.
bardzo szybko sie nagrzewa klima dziala super nie ma do czego sie doczepic.
tu jest rewelacja w tak malym aucie z zewnatrz wygospodarowano tyle miejsca wewnatrz bije wszystkich klasowych konkuretow iloscia miejsca wew wymiary mozna przyrownac do klasy kompakt
jest niezle dla mnie ok
naranie nic przy aucie nie robilem i nie wymienialem kupilem auto po przegladzie wiec narazie nic nie kupowalem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

8,7