Ocena kierowcy - Opel Meriva I

BB, 19 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Opel Meriva I 1.8 ECOTEC 125KM 92kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Trochę jednak za głośny. A może jest to wina wygłuszenia kabiny. Bowiem siedzi się faktycznie nad silnikiem, a w kabinie królują plastiki.
Przekładanie biegów to przyjemność dla osób, które lubią konkretne, sportowe przełożenia. Wyraźnie czuje się bieg, ale jednocześnie biegi wchodzą miękko. TO lubię.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, aczkolwiek w pierwszych dniach myślałem, że na zakrętach się przewróci. Głupi byłem. Środek ciężkości ma nisko.
Niestety widoczność bardzo ograniczają słupki i lusterko wsteczne, skądinąd rewelacyjnie świetne. Na skrętach trzeba bardzo uważać, zwłaszcza na pieszych przechodzących przez ulicę.
Brak uwag. Doskonale, wszystko na swoim miejscu.
Bardzo szczelny samochód. Jak wszyskie Ople. W czasie ulewy jak włączysz klimę (nawet manualną) nie ma żadnych problemó. Widoczność świetna. Grzeje jeszcze lepiej niż chłodzi. Ale po co grzać w tak ciepłym samochodzie?
Rewelacja. Bez komentarza. Siedzi się bajerancko. Ile chcesz miejsca.
Jak mówiłem wyżej.
Nie jest to samochód dla oszczędnych, przy tej pojemności silnika benzynowego. Ale za to na trasie (pewnie autostradzie w Niemczech) może konkurować z najlepszymi. Możesz pojechać 180 i pewnie więcej bez większego problemu (oprócz hałasu); samochód jest stabilny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

8,3