Ocena kierowcy - Opel Meriva I

Bunio, 17 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Opel Meriva I 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Jestem jak dotad bardzo zadowolony z tego auta a ze to nie moje pierwsze to mam porownanie.I Meriva wypada na tym tle b. dobrze.Jezdzi sie super,wszystko dziala,wiec ten Opel nie jest chyba taki zly.A moze ja poprostu jestem dobrym kierowca i dbam o moj samochod?
Silnik pracuje tak jak powinien w tak mlodym i nie zarznietym samochodzie.Elastyczny,w miescie nie trzeba za czesto operowac biegami.Do tego przyzwoicie dynamiczny jak na auto o takim ciezarze.
Nie wiem skad sie biora tak czeste opinie o biegach wchodzacych ze zgrzytem,szczegolnie wstecznego a takze przy redukcji z wyzszego na nizszy.U mnie nic nie zgrzyta.Panowie i panie-proponuje dokladne dociskanie pedalu sprzegla albo wizyte w warsztacie w celu jego regulacji.
Auto troszeczke twarde ale ja to lubie.Powoduje to wrazenie jazdy samochodem o zadatkach sportowego.Natomiast wszystkim tym ktorych trzesie przy pokonywaniu wybojow i torowisk(dosyc czeste komentarze)polecam wczesniejsza redukcje predkosci a wtedy bedzie i milej i zawieszenie pozostanie w dobrym stanie na dluzej.
Slynne ´slupki boczne´ to nic wiecej tylko narzekania kiepskich lub niedoswiadczonych kierowcow.Ja nie mam z nimi zadnych problemow.I radze-skupiac sie bardziej na jezdzie albo przesiasc na furmanke.Tam widocznosc jest doskonala.
Wszystko we wlasciwym miejscu,w zasiegu reki.Szczegolnie pozyteczna kontrola radia z kola kierownicy.Dobre poziomy regulacji kierownicy.No i ta ilosc pomyslowo rozwiazanych schowkow,takze w bagazniku.
Samochod nagrzewa sie dosyc szybko,klimatyzacja(elektroniczna) i wentylacja dzialaja bez zarzutu.
Przestrzen dla kierowcy i pasazerow bardzo dobra,nawet na tylnych siedzeniach.To ze malo miejsca dla trzeciej osoby z tylu to nic-widzialy galy co braly!System FlexSpace doskonaly!
Dla mnie bardzo dobre.A komentarze innych w stylu ze jest glosno przy 140-150,albo z bagaznikiem przy 120 sa zwyczajnie glupie.Zaden diesel w tej klasie nie bedzie cichy przy tych predkosciach.
Dla mnie dobrze.Nie rewelacyjnie ale dobrze.
Ja swoja Merive sprowadzilem ze Szwajcarii jako jednoroczna.Mam prawie pelne wyposazenie,sliczne felgi i webasto.Cena jaka zaplacilem,lacznie ze sprowadzeniem i rejestracja,byla ponizej wartosci gieldowej wiec jestem wiecej niz zadowolony.Samo webasto kosztuje fortune.
Jezdze juz kilka miesiecy i nic sie nie dzieje.Nic nie puka,nic nie stuka,tylna pulka ´nie zyje wlasnym zyciem´.I na przekor wszystkim,nawet chyba producentowi,nie bierze mi oleju.Nawet 0,5 litra na 2,5tys km.Moze nikt go nie mordowal przy docieraniu?
Jak wyzej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW [l/100km]