Ocena kierowcy - Opel Meriva I

pitro14@poczta.onet.pl, 14 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Rok produkcji 2005
Opel Meriva I 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Auto posiadam od tygodnia. Narazie Meriva zdążyła mnie kilka razy pozytywnie zaskoczyć. Auto wbrew pozorom jest bardzo przestronne. Silnik 1.7 CDTI daje naprawdę fajne odczucia z jazdy. Fabryczne nagłośnienie z radiem CD brzmi naprawdę imponująco. Meriva z zewnątrz prezentuje się naprawdę fajnie. Parkowanie to przyjemność- zwinna i mała. Promień skrętu mały, więc zawracanie to żaden problem dla tego autka. Zobaczymy jak będzie się sprawować dalej. Narazie dostrzegam w niej same plusy.
Jeśli chodzi o silnik i pracę to zaskoczył mnie on bardzo pozytywnie. Wcześniej miałem Vectrą B z silnikiem 2.0 DTI 101 KM. Teraz w Merivie mam 1.7 CDTI również 101 KM, ale Meriva zostawiłaby Vectrę daleko w tyle. Silnik dosyć dynamiczny. Nie jest to wyścigówka, ale w tyle też nie zostaje. Przyjemnie się wyprzedza i rusza z pod świateł.
Narazie nic dodać nic ująć. Troche inne położenie R względem Vectry. Kwestia przyzwyczajenia
Wszystko dobrze, narazie nie narzekam.
Jeśli chodzi o jazdę w trasie, pole widzenia przez przednią szybę jest naprawdę spore. Pozycja za kierownicą daje naprawdę dużą widoczność. Pasażerowie z tyłu również mogą oglądać trasę podczas podróży, dzięki nieco wyżej położonej tylnej kanapie. Jazda po mieście jest juz troche bardziej uciążliwa. Widczność ogranicza trochę przedni słupek i podczas parkowania z początku jest to troche uciążliwe. Zobaczymy, być może jest to również kwestia przyzwyczajenia.
Ok.
Narazie ok. Klimatazycja typu Klimatronik fajnie wygląda i dobrze gdzieje.
Wbrew pozorom, Meriva mnie pozytywnie zaskoczyła. Płyta podłogowa Corsy, a w środku więcej miejsca niż w Vectrze. Przestrzeni z przodu jest na prawdę dużo. Z tyłu doskonałe rozwiązania tylnej kanapy. Możliwość przesuwania w przód, boki i składania sprawia, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie do swoich potrzeb. Wielki +
We wnętrzu jest stosunkowo cicho. Praca silniki przy dużych prędkościach nie przeszkadza w spokonym słuchaniu muzyki.
Narazie przejechałem mało ponad 500 km i zostało mi nieco ponad 1/4 baku. Także narazie spalanie wychodzi ok 7 litrów. Ale na początku zawsze tak jest. Trzeba nieco depnąć i posprawdzać jak to cudo chodzi.
Autko w 100% warte swojej ceny. Za takie pieniądze nie kupimy innego równie fajnego autka w tej klasie. Postaram się dodawać nowe opinie po okresie kiedy bardziej się z tym autkiem \"zapoznam\". Rocznik 2005 (grudzień)- przebieg 64000. Zobaczymy co będzie gdy stuknie pierwsze 100000. Jak narazie mogę autko każdemu polecić.
Narazie wszystko ok. Zobaczymy później
Narazie wszystko ok. Zobaczymy później