Lista ocen Opel Monterey I Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW 1991-1998 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wzubowicz@gmail.com
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Silnik to jedna z najmocniejszych stron tego auta, 3,1 litrowy diesel z turbiną spokojnie radzi sobie z jego wagą ( 1900kg - wersja RS (krótka))Nie ma mowy o jakimkolwiek braku mocy jest jej zawsze pod dostatkiem. bardzo zdziwiłem się gdy pierwszy raz jechałem tym autem po trasach które znam mianowicie normalnie musialem redukować a tu nic ! jedzie jak czołg pokona każdą góre. W terenie spisuje sie rewelacyjnie duża moc na małych obrotach...
~adam.radio@wp.pl
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
zapala bez problemów przy małych mrozach, mam go od kilku dni i zobaczymy, jak będzie podczas powaznej zimy. Trochę za głośny i drgania przenoszą się na kabinę, ale to w końcu diesel. Czy ktoś wie, jakie przebiegi uzyskuje ten silnik bez remontu? Co do elastyczności, to całkiem dobrze sobie radzi, nawet na trasie podjazdy pod górę nie są dla niego trudnością na piątym biegu. Trochę mam zastrzeżeń do elastyczności na 3 i 4 biegu, przy niskich...
~JAN
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
wszystko byłoby ok gdyby nie zatarł sie na autostradzie ledwo wrocił do domu 450 km na 3cylindry .poprostu złapało tłoka i zaczął dymic zniszczyło tujeje i tłok a tuleje sa bardzo ciekie o gróbości 1mmm koszty sa duze naprawy bo znajomy kupił tez takieautko miałgo 2 miesiące i stało sie to samo u niego na 1 cylindrze a u nas na 4 miał ktos taki problem juz ?
~Waldas dalwa@go2.pl
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Zwawy , niski moment obrotowy ,bardzo fajnie pracuje na 3 i 4 biegu nawet przy mizernych obrotach.Fakt wspomagajacy to że jest to egz. tzw krótki-trzydrzwiowy. Wymiana oleju zgodnie z zaleceniami co 7,5 tkm wskazana,natomiast nie należy przesadzać z klasą oleju. Jeżeli Japońcy napisali klasa oleju SD to lać taki i wymieniac co 7ipół.TKM.Części eksploatacyjne w bdb cenach.
~pawelgor0@op.pl
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
silnik jak na diesla pracuje doskonale. Przy mrozach - 15st. nawet się nie zająknie. Warunek trzeba go wspomagać ręcznym podniesieniem obrotów poprzez pokrętło, które znajduje się z lewej strony kierownicy. Po ok. 2 min. pokrętło można spowrotem skręcić. Podczas upałów nie następuje przegrzewanie silnika informuje nas o tym wskażnik.
~bronek
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Nie ma co się spodziewać sportowych osiągów, ale przyspieszenie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, a to przecież ciężki diesel jest. W terenie - na najgorszych górkach - nigdy nie zgasł. Elastyczny bardzo - ale może przesadzam, bo to mój pierwszy diesel (wcześniej benzyniaki były).
~reven
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Jak na 4 cyl. chodzi nieźle. Osiągi na poziomie konkurentów, jak na tę masę i mała moc to jest niezły. W terenie lub przy dużej przyczepie nie narzekam na brak mocy. Duża pojemność robi swoje.
~lysy
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
silnik 3100 to starsza wersja silnika stosowanego w montereyach, co jest jednocześnie zaletą tego auta ponieważ rzadziej się psuje (mało elektroniki) i mniejsze są koszty naprawy.
~piasekvenator
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
Swietny i jeszcze raz świetny... jedyna uwaga, to to, że mógłby mieć więcej cylindrów do tej pojemności (pracuje dość twardo)...Poza tym - trwały, niezawodny, i dynamiczny.
~Max
Terenowy 3.1 TD 114KM 84kW
jedyna wątpliwość to wskazania ciśnienia oleju na wolnych obrotach przy dobrze rozgrzanym silniku. Wskazówka pomiędzy poziomem - 2 a 0 bliżej zera. Może czujnik lub pompa oleju ?!
Opel Monterey I Terenowy