Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

marek, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1994
Opel Omega B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Inne : komfort komfort i jeszcze raz komfort, po prostu jak na statku
Karoseria : nadkola i drzwi strasznie podatne, oczywiście i mnie to nie ominęło
Silnik : dwa razy uszczelka pod głowicą
omegą jezdzilem troszke ponad rok, praktycznie to moj pierwszy samochod pomijając ze w kółko jeżdziłem ojca octavią. Autko od zawsze mi sie podobało a że było potrzebne cos do jezdzenia a kasy nie bylo za duzo kupilem 94r. To był błąd. Kupiłem chyba najtanszą jaką widziałem. Na dzien dobry wydałem 550zł na silniczek krokowy i sonde lambda. Nie wiele później uszczelka pod głowicą to i przy okazji rozrząd zrobiłęm (o ile pamietam 1200zł) -gosc twierdzil ze rozrządu na razie nie trzeba robic bo on nie tak dawno wszystko robil. Na szczescie nie sluchalem go - rozrząd byl w rozsypce. Później co chwila cos sie dzialo z gazem, nie bylo tygodnia zebym nie jezdzil na szczescie do znajomego ktory mi ten gaz ustawial. Pozniej padl sterownik od gazu, jezdzilem na benzynie bo komputer nie widzial obrotów, na szczescie drugi znajomy mechanik naprawił mi to bez koniecznosci wymiany kompa za troche mniejsze pieniądze. Później wymieniłem wał napędowy na używany, stary mial takie luzy ze nie dalo sie jechać nie wciskając gazu bo tak trząchało ze szok. Nowy uzywany wał był prawie taki sam - o zgrozo ! jakby tego bylo malo 100km od domu walnęł a mi uszczelka pod głowią po raz drugi. CO mnie zaskoczyło to komfort, po prostu rewelacja.. Octavie mieliśmy salonową więc wszystko nowe nie wytłuczone ale nawet 14letnia omega jest rewelacyjna przy nowym aucie klasy octavii. DUzo miejsca w srodku, trzyma sie drogi, jezdzilem po 600, 800km i wysiadając nic mnie nie bolało. Duzy bagaznik. Wyposazenie prawie na maksa, nie było niestety klimy. Poza tym wszystko działało bez zarzutów - szyby x4, lusterka podgrzewane, el szyberdach, el fotele. Autka już nie mam bo mnie denerwowało swoją awaryjnością choc od ostatniej uszczelki pod głowicą ze dwa mies nie działo sie nic ale potrzebowałem kasiory wiec autko poszło do ludzi. Mam nadzieje ze lepiej sie sprawuje jak mi. Poza tym karoseria - nadkola i drzwi oczywiście leciały, zrobiłem to w swoim zakrecie, widac nie bylo a jak ktos powie ze w jego omedze z 94r nie ma sladu rdzy to mozna to wcisnąć między bajki! mimo tego wszystkiego chyba jeszcze kiedys kupie omege :)
silnik troszke za słaby jak do takiej masy choć do normalnej jazdy w zupełności wystarczający.. na tasie żeby sprawnie wyprzedzić trzeba jednak redukować żeby nie było zdziwienia, po redukcji wystarczająca moc do wyprzedzania. troche zakręciłem - do normalnej jazdy tak, ścigać sie czy pogłupieć to nie ma czym
bez większych probłemów, czasem na zimno mialem problem ze wstecznym biegiem, ale to na prawdę sporadyczne przypadki
w lato elegancko, masa plus dobre opony powodują ze jest przyklejony, w zime przeniesienie napędu na tył dodaje wielu wrażen i znacznie utrudnia życie. Nie mam kontroli trakcji więc jak sypnie to juz po zawodach. W miejskich warunkach cięzko jest wjechać na krawężnik czy ruszyć z miejsca bo tył jest leciutki
mimo że to duża krowa to wielkość szyb jest wystarczająca. nigdy nie miałęm problemu żeby gdzies zaparkować
wszystko na swoim miejscu
słabiutko, chyba nagrzewnica odmówiła posługi, w zimie trzeba w kurtce jezdzic, ledwo co letnie powietrze leci
w zupełności wystarczająca, przestrzeń jest niesamowita mimo mojego wzrostu gdzie w octavii za mną już nikt nie usiadł to w omedze z tyłu można jechać setki kilometrów, z przodu z resztą tak samo
nie imponowało mi zwłaszcza powyzej 120
na benzynie nigdy nie sprawdzalem z tankowania, na komputerze wychodzilo od 8 do 11-12 litrów na gazie po trasie 9l, w miescie w zime kiedyś spalił mi 16,5l ale to w warunkach gdzie ledwo sie nagrzewał a juz sie zatrzymywałem, za pol godz znowu wiec i nie dziwne takie spalanie. Generalnie oscyluje spalanie 11-12l. Jeżdze tak jak musze, jak gdzies sie spiesze to sie spiesze jak nie to jade spokojnie prawym pasem wiec spalanie to prawdziwa srednia
jak za psie pieniądze autko jest super, wygodne wielkie komfortowe dobrze wyposażone, jednak sumując cene zakupy z naprawami po roku wyszło mi ze mogłem kupic ze trzy lata młodszą
z drobiazgów to raczej nic sie nie psuło, zwłaszcza że wyposażenie prawie maksymalne bez klimy i skóry, często problemy z gazem
z poważnych usterek to uszczelka pod głowicą strzeliła 100km od domu ;/ holowanie ;/ poza tym zaraz po zakupie tez uszczelke wymieniałem bo lecial olej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

11,2