Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Omega B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : napęd na tył.
Karoseria : daje o sobie znać brak ocynku. rdza jest widoczna w typowych miejscach.
Zawieszenie : niby świetne ale za delikatne na nasze drogi. szybko się kończą tuleje wachaczy.
Silnik : za mało dynamiczny. ale to wielkie kombi przecież
wielkie kombi , pakowne jak dostawczak dostojne jak van. Opel powinien dopracować kilka drobnych szczegółów i mógł dalej klepać ten samochód.
jeżdzę tym autem od dosyć dawna,w momencie kupna założyłem gaz z którym zresztą nie ma kłopotu. Generalnie silnik ma za mało mocy gdyby chcieć jeździć dynamicznie ale na rodzinnie wypady i bujanie się po drodze jest doskonały.Gabaryty robią swoje masa samochodu jest duża wiec i osiągi nie powalają. Kiepsko ciągnie od dołu ale powyżej 2500 obrotów jest nieźle.
Biegi wchodzą lekko ,ale u mnie już są problemy z jedynka , odrobinę się zacina ale tragedii nie ma. Drążek zmiany biegów jest jak na mój gust za długi prawie jak w koparce.To kwestia upodobań. Dosyć długie przełożenia więc sportowa jazda to mrzonka.To nie ten tym samochodu. auto ma już 16 lat a mimo to biegi poza jedynką wchodzą lekko i bez zgrzytów.
To jeżdżąca kanapa z klubu gentelmanów. Prowadzi się pewnie i bez niemiłych zawirowań na drodze. Płynie po drodze ale i dobrze się trzyma drogi. jednak podczas szybkiej jazdy pod pełnym obciążeniem lepiej trzymać obie dłonie na kierownicy bo podłużne uskoki czy koleiny dają o sobie znać.Zawieszenie delikatne ale i wygodne. Drogie w naprawie pomimo zamienników ,moim zdaniem za słabe na nasze dziurawe drogi.
widok maski nie daje pełnego obrazu. Trudno wyczuć dziób , o rufie nie wspomnę. naprawdę potrzeba wiele wprawy w jeżdzeniu aby nie porysować sobie zderzaków. Te zaokrąglone szyby nie \"spajają\" z autem i trochę fałszują to co jest obok niego. Lusterka mogłyby być ciut większe.
Po ustawieniu fotela , nie chce się wysiadać. Pewnie dlatego że gnaty bolą. Ja swój mam ustawiony na dole i mam problemy w wysiadaniem po dłuższej trasie.
Klima działa poprawnie ,i gdyby nie ona to w aucie byłoby mokro. Świetnie odparowuje szyby , za to ogrzewanie jest chyba zużyte bo temperatura wewnątrz rośnie pod koniec podróży. Ciepło czuć dopiero po przejechaniu 10-15 km w chłodniejszy dzień taki jak dziś. Cały dzień w okolicy 0 C.
Kierowca wsiada jak do klubowego fotela,miękko i wygodnie. Fotel przyjemnie sprężysty a jego wymiary są ponadprzeciętne. Pasażerowie mają mniej miejsca ale że ja mam dzieci w wieku szkolnym , więc jest okej. Dla trójki jest ciut za wąsko mimo wszytko. W bagażniku przestrzeń jest kosmiczna, dwutygodniowa wyprawa z bagażami nie jest udręką , co zabrać a czego nie. Zabieramy wszystko.
Polecam zakup jakiegoś fajnego audio. Da się słuchać do 140 ,potem szum powietrza zaczyna zagłuszać radio. Silnik daje o sobie znać powyżej 4 tys obr.
Samo tankowanie to nie wszystko.Na gazie ujdzie spalanie po małym miasteczku w okolicy 13l , na trasie można zejść poniżej 9l ale ilość drobnych usterek jest oszałamiająca. Może się czepiam , ale po 7 latach jeżdżenia tym autem codziennie do pracy wydałem na drobne naprawy nawet często te eksploatacyjne(klocki,żarówki,świece,łożyska,olej,opony)drugie tyle co kosztowało mnie to auto. Zapłaciłem za nie 3500EUR
za takie pieniądze nie ma szansy kupić czegoś lepszego wygodniejszego większego.
same drobne sprawy ,i więcej mechanicznych niż elektryki i elektroniki. kiepskiej jakości podnośniki klapy , zacinające się sterowanie lusterek, głośna dmuchawa ,urwana klapka schowka ,urwana klamka ,pęknięty wężyk spryskiwacza ,i inne drobne awarie. no ale jeżdżę już 7 lat.
w trasie trafiło się pęknięcie głowicy ale do domu dojechałem po dolaniu 30 litrów wody

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,3