Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Devil, 15 lat temu
Silnik 2.5 TD 131KM 96kW
Rok produkcji 1995
Opel Omega B Kombi 2.5 TD 131KM 96kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie tego auta oraz ilość miejsca jak i cena w jakiej można ją kupić
Karoseria : jak opel
Zawieszenie : niszczęsne polskie drogi
Jest to super autko dla kawalera jak i dużej pięcioosobowej rodziny miejsca jest bardzo dużo z tyłu z przodu jak i w bagażniku bez problemu możemy zabrać rodzinę nad morze przewieść meble (ja zapakowałem do niego wersalkę i jeszcze zostło miejsca. Jeśli chodzi o silnik jest bardzo dynamiczny mało usterkowy i do tego pali niedużo jak na taki motor. polecam go gorąco wszystki świetne auto w świetnej cenie. przy zakupie sprawdź go dokładnie bo jeśli był przegżany to wspułczuje polecam też silnik 2.5 TD a nie 2.5 TDS ponieważ w TDS ach sypią się pompy wtryskowe
Jest to jednostka 6-cio cylindrowy ułożona rzędowo i dlatego moc jest tak mała ale silnik ten spisuje się doskonale przyśpiesza bardzo ładnie. jeśli chodzi o elastyczność ciągnie na każdym biegu od 1500-5000 obrotów. Dzięki rzędowemu ułżeni jest bardzo cichy i nie klekocze jak 2.5 L ze stajni VW
Skrzynia jest dość precyzyjna biegi wchodzą ładnie jednak gdy jest zimna jest zimna to trzeba się z nią silować
układ jezdny jest precyzyjny ciasne zakręty pokonuje bez najmniejszego problemu przy dużych prędkościach zawieszenie jest bardzo przyjemne i ładnie zachowuje się na polskich drogach
jak na tak duże auto to rewelacyjna w lusterkach widać wszystko i dość fajnie i łatwo się nim parkuje
wszystko jest tam gdzie powinno jednak brakuje np. uchwytu na napoje i zamiast tak wielkiej popielnicy mogłby być tam jakiś schowek
przy włączonej klimie szybki odparowywują po kilku sekundach i w autku jest też zaraz ciepło
mjejsca jest tyle że można zrobić w środku wóz kempingowy kierowca jak i pasażerowi siedzą bardzo wygodnie
w środku jest bardzo cicho tak do 140 jednak przy 220 możemy normalnie rozmawiać czy słuchać radia
jak na tak duży silnik pali niewiele na trasie przy 140 pali kolo 6-6.5 przy 200 w granicach 7-7.5 po mieście jeżdżąc delikatnie pali w granicach 8-9 przy otrzejszej jeździe na mieście spali w granicach 10 - 11. części do tego auta są tak tanie jak do astry czy corsy
auto mające wszystko w rewelacyjnej cenie biorąc pod uwagę audi z tego roku kosztuje drugie tyle i pali średnio 2 litry więćej a wymiana samego rozrządu to koszt ok. 2500zł. polecam gorąco
jedynym drobiazgiem który mi się zepsuł to wkładka w zamku bagażnika
po przejechaniu 3000 tys km po polskich drogach amortyzatory przestały działać oraz nie zdążyłem wymienić paska wielorowkowego który urywając sie zachaczl o napinacz i go urwał naprawa tego z uchwytem paskiem rolką prowadzącą i robotą kosztowała mnie zaledwie 400 zł

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 131KM 96kW [l/100km]

7,2