Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

hammet1, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
Opel Omega B Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń... Umówmy się prze prawie wszystko da sie tym zabrać na wypad na wakacje czy coś...
Zawieszenie : Wahacze przednie... TYLKO I WYŁĄCZNIE ORYGINALNE TULEJE z ASO firmy BOGE ! ! !
Karoseria : rdza wychodzi jak w każdym oplu. Należy na bierząco czyścic w zalążku...
Samochód napewno wygodny i ładnie wyglądający. Ludzie zwracają uwage po przejażdżce ze duży, że ładny i w ogole. Ale jeśli chodzi o utrzymanie to wymaga staranności i dbałości tzn. - filtry, oleje, paski na czas.
Silnik całkiem niezły... Czasem potrafi dać po garach jak trzeba, a czasami wydaje mi się, że to troche jednak za mało dla tego samochodu. Hmm... Prawdą niestety jest to, że trzeba mieć ze sobą zawsze z 0,5 l oleju silnikowego, bo chleje go jak głupi. Z resztą między drzwiami kierowcy, a przednim błotnikiem jest naklejka informująca, że silnik może spalać 0,6 l na 1000km. MASAKRA.
Całkiem dobra, potrafi zaskoczyć swym odejsciem na 1 i 2, ale ostatnio coś jedynka cieżko wchodzi.
No niestety zawieszenie bez modyfikacji zachowuje sie jak zwykła limuzyna, czyli miekko i dostojnie sie jedzie. Raczej nie poszalejemy na łukach, bo czuć przechyły karoserii. Zawieszenie całkiem wytrzymałe o ile stosujemy oryginalne części. NIE POLECAM STOSOWANIA ZAMIENNIKÓW! Miałem przygode z wahaczami przednimi i już wiem, że na zawieszeniu nie należy oszczędzać i tylko oryginalne części ładować!
Dobra jak na takie gabaryty auta... Z parkowaniem do tyłu trza sie po prostu przyzwyczaić...
Siedzenia jak dla mnie zajebiście niewygodne... Przynajmniej kierowcy, bo z tyłu da sie jechać normalnie wygodnie, ale kierowca ma przeje... jak w ruskim czołgu. Juz po 50km wierce sie i boli mnie kręgosłup. Dla porównania w Peugeocie Partnerze zrobiłem 1000km bez większych problemów z wygodą.
Jesli chodzi o klime to naprawde sprawna i daje rade. Pewnego razu byłem nad morzem i wracałem do domu jakieś 300km. Zrobiłem tą trase za jednym zamachem i jak wysiadłem w centralnej Polsce to myślałem, że w jakiś tropikach jestem, upał niemiłosierny. Co do ogrzewania to porażka. Na tylnej kanapie na 100% zmarzniecie, a z przodu wam głowe urwie Climatronic, bo nie radzi sobie z parą na szybach.
Przestrzeni napewno nie brakuje we flagowym oplu! Zarówno z przodu jak i z tyłu nie będziecie miec nóg pod brodą. Ja mam 190cm wzrosu i wszyscy co jada za mna nie narzekaja.
Cisza jak makiem zasiał. Na początku zastanawiałem się czy silnik działa... Hehe...
Zużycie paliwa trasa/miasto: 7,5/12l na stówke jak ja jeżdzę. Jak jeździ mój ojciec - 8,5/13l. Części jeśli chodzi o zamienniki tanie, jeśli chodzi o oryginały z lekka drogie. Uszczelka pod miske olejową niedostępna w zamienniku, w aso 163zł. Tuleje wahacza w aso 300zł na strone przód. I tylko oryginał zakładajcie, to unikniecie problemów.
ZA całkiem niską cene mamy wielki rodzinny samochód z całkiem fajnym wyposażeniem. Nie jest to merc ani bmw.
Jeśli chodzi o drobiazgi to da się z tym jeździć, ale wkurw... jak cholera. Mnie się udało wymienić 3 siłowniki od zamków, 1 ogranicznik drzwii i wszystkie żaróweczki na diody w kokpicie.
Uszczelka pod głowicą, uszczelka pod miską, koło zamachowe, silentblocki tylnej belki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

9,4