Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

courbet@vp.pl, 12 lat temu
Silnik 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2000
Opel Omega B Sedan 2.0 DTI 16V 101KM 74kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : autko naprawde wyglada lepiej niz niejedno nowe
Przeniesienie napędu : nie można przeciążać auta bo koło dwumasowe mozna uszkodzic
autko o klasycznych kształtach sedana, mimo swych wad jest super i aż żałuje że nie ma czegos takiego w nieco lepszej jakosci i nowszym mniej palącym silnikiem bo bym napewno to kupił
mając tak mały silnik w tak dużym aucie nie można sie niczego innego spodziewać jak 16s do 100km/h, ale mi to tam jakos nie przeszkadza w codziennej jezdzie, ważne że żadnych problemów nie sprawia :)
taka masa to wymaga mocnej skrzyni może przez to kolo dwumasowe mi padło, ale jezdzic sie da i tak tylko ze czaem przy starcie biegi ciezej wchodza:P
Tylny napęd to jednak nic dobrego - w lutym auto przy prędkości 50km/h zaczelo sie stawiać bokiem i wylądowało w rowie...2500zł nie moje
przy cofaniu tylko czasem mam lęki ale tak to nie narzekam:)
jedzie sie wygodnie, choć w Lagunie było znacznie lepiej
w zime ten mały silniczek za dużo ciepla nie wytwarza no ale moze za dużo oczekuje:P
przestrzeni jest naprawde spooooooro :) i duży plus ze mozna złożyc przedni fotel pasazera co sie nieraz przydało jako stolik ...:)
słychac ze to stary diesel ale za tą cene to wiecej sie nie spodziewam, choc denerwują strasznie trzeszczące plastiki
autko tanie w eksploatacji i utrzymaniu :) to ile sie otrzymuje ze te pieniadze jest naprawde ich warte...częsci stosunkowo tanie
jak na auto za kilkanaście tysięcy to sie otrzymuje naprawde sporo, jezdzi się wygodznie, bez ścisku, zwraca uwage swoją wielkością i sylwetką sedana co w dzisiejszych autach juz zanika
pokrycie jakąs gumą niektorych plastikowych czesci w kokpicie bylo jakas pomyłką - łatwo sie rysuja co potem szpeci strasznie, pozatym zamek schowka sie oberwal a po czasie odleciał co raczej tez nie powinno miec miejsca, chorym pomysłem jeszcze jest fakt ze aby otworzyc bagażnik trzeba zgasic silnik i wyciągnąc kluczyki
poza uszkodzeniem kola dwumasowego i wymianą zwyklych czesci ktore sie zużywaja to nie mialem z autem żadnych problemów przez cale 3lata:)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 16V 101KM 74kW [l/100km]

7,4