Ocena kierowcy - Opel Signum

lordandmaster, 11 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Opel Signum 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń dla pasażerów to podstawowa zaleta tego auta.
Zawieszenie : części zawieszenia aluminium więc przy dużej ilości km trzeba płacić...
Silnik : DPF - warto zastanowić się na usunięciem/zablokowaniem
Jestem naprawdę b.zadowolony z tego samochodu, nie zamierzam zamieniać go na inny w najbliższej przyszłości, samochód lubi rozpieszczać (posiadam bogate wyposażenie które się sprawdza)i cięzko by było znaleźć coś równie dobrego w tej samej cenie..
Silnik 1.9 120 KM od fiata jest w zupełności wystarczający,dobre przyspieszenie kultura pracy dużo lepsza niż np: TDI. Ogólnie bez zastrzeżeń. Szkoda tylko że opel wstawił DPF, bo bywa uciążliwy
Skrzynia mogłaby być \"szybsza\" ale to w końcu bardziej auto do spokojnej podróży..
Precyzyjny w zakrętach trzyma mocmo, warunek dobre amortyzatory..
auto jest dość duże (o kilka centymetrów większe od Zafiry) i bywa że na ciasnych parkingach trzeba pokombinować ale w zwykłym prowadzeniu ok.
W porządku, wer. ze sterowaniem na kierownicy sprawdza się rewelacyjnie..
U mnie w zimie potrzeba trochę czasu by w środku zrobiło się ciepło ale i też jest dużo przestrzeni do nagrzania.
Ten samochód zaskakuje przestrzenią wszystko w dobrym miejscu, a tylne dzielone/regulowane siedzenia sprawdzają się doskonale a ile miejsca..
Jak na diesla dobrze.
Najwięcej spaliłem 7,8 l w mieście w zimie i korkach Średnio w trasie ok. 5,5 - 6 l - prędkość do 120 km/h Miasto/trasa do 6,5 l/100 km Przy tej masie samochodu to nie jest dużo.
Samochód za to co oferuje nie jest drogi, warto kupić.
częsta wymiana żarówek tylnych (przynajmniej u mnie)na szczęście to prosty, łatwy zabieg.
Ogólnie jak dbasz tak masz. Nie zawiódł mnie ten samochód na zasadzie : dalej nie pojadę ale zdarzały się naprawy zawieszenia, alternator, DPF, EGR.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

6,1