Ocena kierowcy - Opel Signum

waldikk@o2.pl, 13 lat temu
Silnik 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
Rok produkcji 2005
Opel Signum 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Duże komfortowe auto za rozsądnę pieniądze.
Przy tak dużej pojemności przydała by się druga turbo sprężarka która ciągnęła by bardziej od dołu. Zauważalny "power" jest od około 2000 obr./min. Silnik po tuningu w Opolu ma ok. 211 KM i 450 Nm. Na drodze bardzo elastyczny. Duża przyjemność z jazdy. Zużycie paliwa przy tej samej technice jazdy bez widocznej różnicy.
Na zimno trochę haczy. Poza tym jest ok. Nie wiem jak zwiększenie mocy a zwłaszcza momentu będzie miało wpływ na jej trwałość. Na razie wszystko jest ok. Przebieg po tuningu niewielki ok.8 tys. km.
Mały promień skrętu ale to częściowo przez kapcie 225/45/18. Zbyt twarde zawieszenie. Na program sport nie ma potrzeby przełączać. Na dobrej nawierzchni auto prowadzi się rewelacyjnie. ESP nie wiem czy wszyscy wiedzą działa na 3-koła a nie jak w pozostałych autach innych firm na 1-dno. Precyzyjny.
Ja generalnie nie narzekam. Tylne słupki może i są "grube" ale coś za coś. Bezpieczeństwu daję zielone światło. Przy dachowaniu mogą być nie ocenione.
Przełączniki (kierunkowskazy, światła)na początku trochę irytują ale jest to kwestia przyzwyczajenia później jest ok. Komputer, nawigacja, radio poprzez kierownicę wielofunkcyjną super pozytyw.
Bez lipy. Max. Klimatronic 2-strefowy bez zarzutu zarówno z przodu jak i z tyłu. Duża możliwość opcji w ustawieniach "menu". Jeźdżę często z psem na ryby i jego odbiór warunków podróży jest dla mnie dużym wyznacznikiem.
Miejsca w bród. Mercedes, Audi, BMW, w tej klasie się po prostu nie liczą. Miałem wszystkie te auta i ilość miejsca zwłaszcza z tyłu jest porażająca. Z tyłu faktycznie komfortowo jest dla 2-ch osób ale to światowa tendencja.
Według mnie jest ok. Przy każdej prędkości nawet na autustradach w Niemczech (dużo większe prędkości przejazdu) w aucie jest po prostu cicho. Opel w tym aucie się po prostu postarał.
Zużycie paliwa w mieście zależy od wielkości miasta. Wtedy to jedziemy lub stoimy w korkach. W Wałbrzychu gdzie mieszkam to około 8,5 l./100km natomiast gdy jadę do córki do Wrocławia nie schodzę poniżej 10 l./100km
Siada trochę elektronika: CIM, czujniki pompy paliwa wysokiego ciśnienia ale to chyba przypadłość wszystkich nowych aut nafaszerowanych elekkroniką.
Nic nie zakłóciło mi dalszej jazdy. Drobne usterki mimo wszystko denerwują.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW [l/100km]

7,7