Ocena kierowcy - Opel Signum

v6clio, 11 lat temu
Silnik 3.0 V6 CDTI ECOTEC 184KM 135kW
Rok produkcji 2007
Opel Signum 3.0 V6 CDTI ECOTEC 184KM 135kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : jest moc i dzwiek silnik to dobra konstrukcja ... wbrew opini!!!!!!!!!
Opel signum to nietuzinkowy mocno wyposazony pojazd mogacy sie podobac lub nie dla mnie auto szybkie ladne bezpieczne komfortowe oryginalne w miare ekonomiczne z wyposazeniem ktore moze nie jeden pozazdroscic...
za zimno tuz po odpaleniu klekot traktor(diesle tak ma) na cieplo mily pomruk v-ki nastraja mnie pozytywnie moc i moment ok choc dla mnie (przyzwyczajony do wiekszych lekko mocy troszeczke niedosyt..) ale silnik konstukcja po kuracji fabrycznej niewysilona na maxa i jest dobrze spisuje sie
skrzynk chodzi gladko bez zaciec -nie mam zastrzezen 6 bieg na autostradzie lub expresowce i spalanie oscyluje 6.5-7.7 max :)przy tempomacie i 130-160km/h
jest stabilnie i bezpiecznie tlumienie na poziomie 5 przy atywacji IDS plus;) charakterystyka zmienia sie conajmniej na 5+ oceniajac trakcje i wyczuwanie pojazdu poczuc sie mozna spokojnie sportowo z lekka zylka rywalizacji heh,prowadzenie signum czysta przyjemnosc a u mnie jeszcze 20mm zawieszenie nizej fabrycznie sportowo od normalnych
auto dobrze przeszklone co w niektorych dodaja szyberdach ;) to juz wogle swiatlo sobie wpada do kabiny jest przejrzyscie,w tyl jak tu ktos napisac wymagane wieksze \"skupienie\" i nasluch bipania parktronika przod wszystko widoczne generalnie nie mam zastrzezen
przesiadajac sie z VC czuje sie jak poprzednio czyli ok wszystko na miejscu sterowanie w kierownicy wybieranie glosowe(SYSTEM HANDS FREE)pomaga sie w prowadzeniu bezpiecznym auta, wlaczniki wpasowane sa poprawnie nic ze soba nie gryzie sie i nie koliduje
QUICK HEAT nagrzewnica elektryczna funkcja na pokladzie mojego siga.. zanim silnik sie nagrzeje w kabinie po max 5min robi sie cieplo a potem goraco dogrzewanie jest na poziomie ogrzewanie pracuje wydajnie klimatronik synchronizuje prace cicho i klimy nie uzywalem jeszcze ale nadchodzi powoli na to czas takze sie okaze p.s \"webasto\" w tym przypadku jest to eberspacher ogrzewanie postojowe dopelni dziela mysle spelni swoja role(u mnie cos popsulo sie )musze to zrobic
z przodu miejsca ogrom tyl jeszcze wiecej... nadwozie signum/vectra c to kawal dobrej przestrzeni kierowca i 3 pasazerow(5osoba na srodku z tylu na kanapie bedzie miala niewygodnie tylko do krotkich dojazdow mozna tam wytrzymac) czuje sie wygodnie i swobodnie
no jest lepiej niz np.w VC tam bylo troche glosniej jadac predkosciami rzedu 120-180KM/H jest dosc cicho poczuc sie mozna jak np. prawie klasie premium szum i toczenie sie kol to wszystko, jesli ktos ma na dachu cb antene jak ja moze ten wizerunek lekko zaburzyc swist powietrza dajacego opor na nia ale ogolnie wyciszenie dobre -jest cicho.
przytocze slowa kolegi wypowiadajacego sie wczesniej tu \"nie oszukujmy sie 3.0 V6 musi troche wypic ale nie jest zle jak na taki silnik i mase auta( ok 1650kg) miasto ok 10.5l trasa nawet 6-7 L przy normalniej jezdzie podpinam sie do tego.. jesli chcemy by auto jechalo dynamicznie szybko np. na wl SPORT pali wiecej jesli jednak zalezy nam na ekonomicznosci i nie deptamy mocno ,biegi zmieniamy wczesniej spalanie spada i to znacznie wszystko zalezy od stylu jazdy kierowcy
cena-jakosc-stosunek= pozytywnie
narazie wszystko ok bylo pare usterek ale to drobnostki nie warte opisu..
jeszcze nic i oby nic.. bo ceny sa oporowe lekko zrobione dopiero ponad 7tys wiec trudno cokolwiek mysle wymyslec

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 CDTI ECOTEC 184KM 135kW [l/100km]

8,4